У ремонтному батальйоні 30-ї окремої механізованої бригади можуть полагодити будь-яку техніку — від легкових автомобілів до броньованих машин. Українські військовослужбовці у Харківській області самостійно збирають авто для фронту, роблять двигуни для бойових машин і за допомогою новітніх технологій виготовляють запчастини, повідомляє FREEДОМ.
Розпечене повітря, запах моторного мастила, шум працюючих верстатів. У таких умовах військовослужбовці ремонтного батальйону відновлюють поламану бойову техніку для своїх побратимів. Часто через брак деталей майстри знаходять унікальні рішення. Одне з них стало в пригоді для ремонту американського гусеничного бронетранспортера, який евакуює бійців з поля бою.
“Було вирішено встановити українську систему гідравліки, тобто тракторну. На першу таку машину, яку ми робили, був встановлений насос НШ-10 — це штатний, з трактора МТЗ-80. А зараз хочемо поставити менший за розміром насос. Встановили, перевірили — працює”, — каже Олексій, військовослужбовець 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького.
Тут збирають і менш габаритний транспорт для побратимів. Наприклад, маневрені баггі, які можна використовувати для евакуації. Усе досить просто — прибрати пасажирське сидіння, і на звільнене місце можна покласти пораненого бійця. Також на баггах можна доставляти боєкомплект або провізію на передові лінії оборони.
Щоб зібрати такий баггі, за словами майстрів рембатальйону, знадобиться не більше трьох тижнів.
“Усе взято з “Жигулів”, які вже своє відпрацювали. Кузов згнив, але мотор і ходова частина залишилися. Зварили каркас — і вийшов баггі, який тепер допомагатиме хлопцям”, — пояснює військовослужбовець Сергій.
Для ремонту бойової техніки використовують усі доступні технології. Наприклад, на лазерному верстаті вирізають прокладки для деталей.
“Раніше ці прокладки купувалися або за допомогою волонтерів, або ми самі скидалися і купували. Зараз вирізаємо на верстаті. Лист розміром у 1,5 метра він може обробити за 6-8 годин, а прокладок вийде на 3-4 агрегати”, — зазначає військовослужбовець Олександр.
Щоб відремонтувати трал, який витягує поламану техніку з поля бою, запчастини реставрують.
У майстерні збирають і двигуни для бойових машин. Їх тестують на спеціальних стендах. Самостійно виготовили вже понад 50 двигунів.
“Наприклад, двигуни для бойової машини піхоти (БМП). Виготовляли багато чого, зокрема й стенди для їхньої перевірки. Зараз ми на 80% не залежимо від заводів”, — констатує Олексій.
Військовослужбовці наголошують, що швидке відновлення техніки для фронту — це життя побратимів, тож їхній батальйон готовий приймати на ремонт будь-які машини і вдень, і вночі, щоб якнайшвидше повернути техніці боєздатність.
Читайте також: Удар ворожого FPV-дрону побачили, але не відчули — робота екіпажу Bradley на Покровському напрямку (ВІДЕО)