Європарламент у новому складі сьогодні, 17 липня, затвердив першу резолюцію й офіційно засудив візит прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в Росію з так званою “місією миру” для України. Євродепутати вважають це порушенням загальних позицій ЄС, за яке Будапешт має понести відповідальність, повідомляє спеціальний кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі Віталій Сизов.
Так звану “місію миру” угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана засудили сьогодні на першому засіданні Європейського парламенту в Страсбурзі. За відповідну резолюцію проголосували 495 депутатів, проти було 137, ще 47 утрималися. Особливо депутатів обурила зустріч Орбана з Путіним. Вони вбачають у цьому не миротворчість, а спробу виправдати російську агресію, причому не тільки проти України, але й проти всієї Європи.
“Уже давно ми є свідками змови крайніх правих у цьому парламенті з Путіним. Кілька днів тому найпомітніший глава нової групи псевдопатріотів Орбан зустрівся з Путіним, щоб очорнити Європейський Союз, проголосити, що в нього є “мирний план”, про який ніхто не знає, і пропагувати російський експансіонізм. Про який мир Орбан хоче говорити з таким тираном, як Путін, щодо якого є ордер на арешт, виданий Міжнародним судом у Гаазі?” — заявила депутатка Європейського парламенту Гарсія Іртаче.
Також ухвалена резолюція підтверджує мету Європарламенту підтримувати Україну стільки, скільки знадобитися, і в необхідних обсягах. Парламент знову заявив про свою підтримку формули миру президента України Володимира Зеленського та закликав Угорщину скасувати блокаду фінансування військової допомоги для України через Європейський фонд миру.
“Безпека України — це наша безпека. Володимир Путін намагається дестабілізувати наш континент, бомбардуючи Київ. У Фінляндії відбуваються провокації на кордоні. І ми бачимо провокації у Франції. У Німеччині головний виробник озброєнь став об’єктом змови з метою вбивства. Ми спостерігаємо гібридні загрози та втручання в європейську політику. Єдина можлива відповідь — це тверда відповідь на путінську пропаганду, зокрема в цьому парламенті. Ми маємо посилити підтримку Зеленського і хороброго народу України”, — наголосила депутатка Європарламенту Валері Гаєр.
Фактично новий склад парламенту підтвердив зобов’язання, взяті попереднім, а це означає, що проукраїнська більшість у законодавчому органі зберігається.
“Це також перше рішення про новий склад парламенту, яке ми збираємося ухвалити, почати з найважливішого, висловити дуже чітку позицію також і в новому складі парламенту. Тому це питання стоїть на порядку денному. І саме тому всі члени нового парламенту мають висловити свою позицію і погляди на майбутнє України, на російську агресію проти України”, — зазначив депутат Європейського парламенту Урмас Пает.
Читайте також: Депутати Європарламенту вимагають позбавити Угорщину права голосу в ЄС через “миротворчу місію” Орбана — що відомо (ВІДЕО)