Ті конкретні рішення, які Україна отримала на саміті НАТО, допомагатимуть отримувати оперативно необхідну допомогу в межах тактичної відповіді вже зараз, і також зближуватимуть Україну з Альянсом у довгостроковій перспективі. Таку думку сьогодні, 16 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучила політологиня Олеся Яхно.
Вона зауважила, що юридично Україна не має статусу члена НАТО, але де-факто ухвалено такі рішення, які суттєво просувають Україну як у цілому в посиленні оборони, так і в посиленні взаємодії з країнами НАТО.
“І, я думаю, якщо буде сприятливий політичний момент, тоді справді буде набагато простіше отримати консенсус усередині Альянсу, я маю на увазі ситуацію на війні, то Україна може справді не просто досить швидко отримати запрошення, але й бути готовою далі відповідати стандартам. І якщо вже так сталося, що дійсно, до закінчення війни тут не може бути консенсусу, то треба зробити все, щоб скоріше ця війна закінчилася”, — вважає Яхно.
Політологиня назвала три складові, які були дуже важливі для України на саміті НАТО, що нещодавно відбувся у Вашингтоні.
“Це безпосередня допомога на зараз — усе, що стосується протиповітряної оборони, насамперед. Це середньострокова перспектива, яка справді б працювала в довгу на посилення нашої обороноздатності та на наближення і зближення України з НАТО, як це було б у межах ПДЧ. І третій варіант — стратегічний, коли ми б хотіли отримати або запрошення на членство, або запевнення, що Україна рухається в цьому напрямку”, — перелічила вона.
Читайте також: Україну готують до вступу в НАТО: основні моменти (ВІДЕО)
Нагадаємо, 9 липня у Вашингтоні відбувся саміт НАТО. Крім 32 членів Альянсу на заході були присутні представники 35 країн-партнерів, зокрема й Україна. За підсумками зустрічі США, Німеччина, Нідерланди, Румунія та Італія заявили про передачу Україні десятків додаткових систем ППО Patriot, NASAMS, HAWK, IRIS-T, SAMP-T і Gepard. Також країни-члени НАТО заявили, що західні винищувачі F-16 з’являться в українському небі вже цього літа.