На півночі України можуть утворюватися нові осередки наступу армії РФ, але остаточне рішення про наступ загарбники ще не ухвалили. Таку думку сьогодні, 15 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.
“На півночі України можуть утворитися нові осередки наступу Російської Федерації. Передбачалося, що це може бути і Чернігівська область, і Сумська область. Тобто дзеркально може теоретично Російська Федерація наступати з Брянська, з Курська або продовжити наступ у Харківській області”, — сказав він.
На думку аналітика, російський Генштаб й політичне керівництво РФ поки остаточно не вирішили, чи буде армія РФ наступати на Сумську або Чернігівську області.
“Поясню чому. Тому що в той момент, коли почався наступ на Харків 10 травня цього року, коли дійсно була кризова ситуація, то уряд США дозволив Україні з метою припинення цієї атаки обстрілювати територію Бєлгородської області з використанням західного озброєння. Зрозуміло. Але цей дозвіл не стосувався ані Брянської області, ані Курської з одним застереженням — якщо раптом із території цих областей усе-таки буде наступ або будуть обстріли серйозні, то тоді можете використовувати західне озброєння. Але до цього моменту ні. Я впевнений, що ось це застереження, воно таке, є певним таким стопором для російського Генерального штабу”, — сказав Ступак.
Наразі він прогнозує, що російські окупанти продовжать наступ на території Харківської області.
“З усіх військових напрямків, які є зараз в Україні, Харківська область зараз виглядає для українських Збройних сил, але знову ж таки, в порівнянні, найбільш контрольованою. Тобто там і зосередження наших сил достатнє, і кількість безпілотників домінує порівняно з РФ. Так, поки що не виходить вибити повністю, але є просування в селі Глибоке, є просування у Вовчанську в напрямку лікарні, точніше, того, що від неї залишилося. Є посилення додаткове з нашого боку. Тому ситуація там більш контрольована, а насамперед завдяки такому ось дозволу бити по території РФ у межах 1991 року. Якщо такий самий аналогічний дозвіл буде в напрямку Курська та Брянська, то я думаю, що ситуація набагато буде кращою для нас на півночі України, принаймні”, — вважає військовий аналітик.
Він зазначив, що окупаційні війська перекидають свої підрозділи з Південного напрямку для підтримки наступу на Харківському напрямку — поки що це марно.
“Яке було основне завдання наступу на Харків? Ніхто зараз однозначно сказати не може. Є комплекс таких цілей, які, найімовірніше, Російська Федерація переслідувала. Перше — це перерізати забезпечення з Куп’янськом і Лиманом — може бути. Це підійти до Харкова й максимально обстрілювати його з артилерії, північні райони, перетворити його просто на таку місячну пустелю, щоб люди тікали з Харкова, щоб місто перестало існувати, щоб економіка зруйнувалася, щоб не було виплат до бюджету, не було бізнесу, а з українського бюджету фінансують усі потреби армії, тобто мінус якийсь відсоток… І третя мета, найімовірніше, це теж була спроба розтягнути українські сили вздовж усієї лінії фронту, наскільки це можливо. І, судячи з усього, третя, остання мета все-таки була російською армією досягнута”, — сказав Ступак.
Читайте також: РФ поспішає — кидає на фронт усі можливі ресурси і резерви, — військовий експерт
Нагадаємо, минулої доби на Харківському напрямку загалом відбулося 10 бойових зіткнень — бої точилися біля Вовчанська й Глибокого, росіяни активно залучали авіацію.