Вашингтон і Берлін домовилися, що США розмістять крилаті ракети “Томагавк” (Tomahawk) у Німеччині. Метою тимчасової передислокації цієї зброї зі Штатів до ФРН є стримування Росії, йдеться у спільній декларації двох країн, повідомляє FREEДОМ.
Американські ракети стануть ще ближче до Москви. Попри всі спроби залякати Захід за останні кілька років. Вперше після закінчення Холодної війни Вашингтон і Берлін уклали договір, згідно з яким ракети підвищеної дальності “Томагавк” будуть розміщені в Німеччині. Поки що без уточнення термінів і конкретних модифікацій виробів.
“Перші ракети такого типу створювали ще в 1980-90-х роках, але водночас частина ракет проходила модернізацію, створювали нові модифікації, і в базовій комплектації ця ракета здатна завдавати ударів на відстань до 450 км. Але при цьому є низка модифікацій, які здатні діставати на дальність 1 300-2 500 км”, — розповів авіаційний експерт Богдан Долінце.
Отже, на відстані прямого удару опиняються як Москва, так і Санкт-Петербург. До обох точок від Берліна — менше ніж 2 000 км. За необхідності під вогонь потрапляють навіть такі віддалені точки Росії, як Казань і Мурманськ.
При цьому точна кількість різновидів “Томагавків” невідома досі. Ракета SM-6, як основна далекобійна конвенційна зброя США, постійно розвивається, щоразу підвищуючи свої можливості.
“Є модифікації з так званими кластерними бомбами з наявністю суббоєприпасів, які перед заходом на ціль можуть від’єднуватися і завдавати більш серйозної шкоди”, — зауважив Богдан Долінце.
Звісно, про застосування поки що не йдеться, однак виходячи з характеристик цих ракет, можна з легкістю припустити, що саме на території РФ могло б стати мішенню для “Томагавків”, якщо Путін серйозно вирішить повоювати з НАТО.
“Насамперед ідеться про військово-промислові об’єкти, які виробляють озброєння, ідеться про штаби військового управління, про інфраструктуру, яка використовується військовими. Це можуть бути відповідні склади з озброєннями, аеродроми, зокрема зі стратегічною авіацією”, — висловив думку Долінце.
Чи здатна Росія збивати “Томагавки” — складно сказати. Комплекси С-300 знищити американську ракету не зможуть, новітні С-500 створювалися для боротьби з балістикою, а не крилатими ракетами. А проміжний варіант — С-400 — поборотися б теоретично міг.
“Але це можливо тільки за спільної роботи з так званими літаками AWACS, які здатні виявляти такі боєприпаси на дальності від 150 до 250 км”, — пояснив авіаційний експерт Богдан Долінце.
Кілька таких літаків Україна вже відправила у “вічний політ”, і тепер це головний дефіцит усієї російської авіації.
На думку аналітиків, розміщенням американських ракет Європа вирішує відразу кілька завдань. По-перше, Кремлю стало остаточно зрозуміло, що на Заході ніхто не збирається здаватися без бою. А по-друге, це своєрідна страховка на випадок зміни керівництва США й ослаблення їхньої військової підтримки ЄС. Адже якщо до виборів ракети опиняться в Німеччині — там вони й залишаться.
До речі, “Томагавки”, згідно із заявами чиновників, — це тільки початок. Німеччина вже готується розмістити у себе гіперзвукову зброю США підвищеної дальності.
Читайте також: Це сигнал, що позиція США в протистоянні з Росією незмінна, — Снєгирьов про розміщення ракет Tomahawk у Німеччині