На сьогодні білоруська армія не готова воювати з Україною. І сам білоруський диктатор Лукашенко не хоче цього робити, тому що розуміє — війну він програє. Крім того, війна з Україною стане кінцем для його режиму. Про це сьогодні, 14 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.
“Наразі білоруська армія налічує 50 тисяч осіб. І ми маємо оперативну інформацію, що і військовослужбовці, і офіцерський склад білоруської армії принципово не хочуть воювати з Україною”, — розповів генерал.
Він додав, що бойовий дух білоруської армії дуже низький. Тому якщо РФ примушуватиме білоруських військових до участі у війні з Україною, може виникнути конфлікт.
“Цього і боїться Путін. Він уже давно зайшов би, примусивши білорусів воювати проти України, але розуміє, що там немає підтримки, тому це нереально”, — пояснив гість ефіру.
Він також додав, що наразі “вагнерівці” займаються підготовкою білоруських спецпризначенців, які можуть бути використані для різних провокацій.
“Ось якраз ці підрозділи можуть проводити і заходи на українській території, і різні провокації та диверсії, демонструвати наступальну операцію, щоб відтягувати наші війська. Але білоруська армія точно воювати не готова ані за ідеологічними засадами, ані за бойовою складовою”, — зазначив ексглава зовнішньої розвідки.
Він вважає, що сам Лукашенко боїться, що військові можуть повернути проти нього зброю. Тому він будь-яким способом попереджуватиме такі формати, як широкомасштабний наступ за участю білоруських військ.
“Він маніпулює. Він підіграє Путіну. Проводить навчання з ядерним тактичним озброєнням. Постійно звинувачує Україну, НАТО і погрожує, що він готовий до якихось радикальних дій, але те, що він почне діяти — малоймовірно. Звичайно, не потрібно ігнорувати той факт, що Білорусь може надати свою територію для проходження російських військ на територію України. Але це теж малоймовірно. Тому що у РФ немає потужного угруповання для наступу, а білоруська армія в наступ не піде”, — резюмував Микола Маломуж.
Читайте також: Показуха і нагнітання страху — Маломуж про зміцнення білоруського кордону