У львівському реабілітаційному центрі пройшли протезування вже понад 600 осіб. Однак у клініці не тільки ставлять протези та реабілітують ветеранів, тут їм допомагають працевлаштуватися і повернутися до активного життя, повідомляє FREEДОМ.
За понад рік роботи пацієнти центру знайшли роботу в ресторанному бізнесі, ІТ-сфері та агробізнесі, а дехто залишився працювати й в самому реабілітаційному комплексі, щоб допомагати іншим ветеранам долати важкий шлях протезування.
24-річний Денис Кривенко потрапив на фронт за мобілізацією. Повістку хлопцеві вручили на сталеливарному заводі в рідному Кропивницькому. За майже рік служби він пройшов чимало гарячих точок фронту.
3 січня 2023 року під Бахмутом бійці отримали наказ керівництва відступати з села під натиском переважаючих сил противника.
“На 30 секунд мене вирубило, я включився після того, як мені наклали турнікети. Одразу втратив три кінцівки, хлопці думали, що можна врятувати одну, але евакуація була довгою, тому що 2,5 км пішим кроком було, а потім кілометр до госпіталю”, — розповів експерт з інтеграції ветеранів у суспільстві Superhumans Center Денис Кривенко.
Спочатку Денису в Німеччині поставили протез руки, а ось протезування нижніх кінцівок він проходив у центрі Superhumans. Після закінчення реабілітації йому запропонували залишитися і допомагати своїм товаришам із такими ж важкими травмами вставати на ноги.
“Він один із наших пацієнтів. Ми одразу зрозуміли, що маємо зробити все, щоб Денис був у нас у команді. Хтось займається юридичною підтримкою, психологічною, хтось координує. Дуже круто, коли хлопці та дівчата своєю мовою можуть одне одному пояснювати речі, які не завжди може пояснити лікар”, — зазначила керівниця Superhumans Center Ольга Руднєва.
Денис працює у відділі “Рівний рівному” і займається тестуванням протезів.
“Мені подобається цей процес. Бачиш, як хлопці починають свій шлях, і згадуєш, як починав сам. Можеш ділитися досвідом. Розповідаєш, як краще зробити”, — підкреслив Кривенко.
Встати на ноги Денис допоміг 20-річному Максиму Гайші з ампутаціями двох нижніх кінцівок. У 19 років він добровольцем пішов на фронт. Поранення отримав у боях за Роботине, під час евакуації товаришів. Розповідає, щойно усвідомив, що не має ніг — зневірився, однак у центрі протезування зрозумів, що з такими травмами можна і треба жити повноцінним життям.
“Спочатку було дуже боляче встати на протези. Як тільки дали ноги, я сумнівався, що буду нормально ходити. Але мене підтримували. Усього через місяць уже в принципі ходжу, Львовом катаюся, зараз буду подорожувати, коли випишуся звідси”, — розповів Максим Гайша.
У центрі діє правило: немає непридатних професій. Тому щоразу, коли пацієнт закінчує реабілітацію, йому пропонують список вакансій у різних сферах. Найчастіше запити на працевлаштування ветеранів центр отримує від агрокомпаній, ресторанів, кафе та сфери ІТ. У центрі також допомагають пацієнту під час підготовки до співбесіди та супроводжують його до працевлаштування.
Читайте також: Агросектор у період війни: як працюють фермери Дніпропетровщини (ВІДЕО)