За 75 років існування НАТО в країнах, які є членами блоку, змінювалися політичні партії, змінювалися лідери. Але за весь час жодна країна не думала про те, щоб покинути лави Північноатлантичного альянсу, тому що в НАТО всі почуваються безпечніше, ніж поза ним. Потрібен Альянс і такій великій країні, як США. Про це на пресконференції за підсумками саміту НАТО заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, інформує FREEДОМ.
За його словами, при кожній зміні влади в тій чи іншій країні поставало питання: чи буде уряд підтримувати НАТО.
“Звичайно, в умовах демократії в нас жодних гарантій немає, але на практиці НАТО виявило свою життєстійкість і життєздатність. Будь-яка країна-союзник почувається безпечніше всередині НАТО, ніж поза альянсом, оскільки ми є союзниками та стоїмо разом”, — наголосив Столтенберг.
Він висловив думку, що так і триватиме надалі, тому що і Північній Америці вигідно залишатися в рамках сильного НАТО, і Європі.
“Що стосується Сполучених Штатів, я припускаю, що США залишатимуться надійним і вірним союзником НАТО, оскільки це в інтересах Штатів і є занепокоєння у відносинах із Китаєм. Звичайно, США велика держава — 25% світового ВВП припадає на частку США, але разом із союзниками ми представляємо 50% світового ВВП і військової могутності, тому перебування в Альянсі робить міцнішими та сильнішими США”, — пояснив генеральний секретар НАТО.
Також Столтенберг зазначив, що НАТО має двосторонню підтримку в Конгресі США з боку обох партій.
Читайте також: Наступним кроком буде запрошення України до НАТО, а далі — членство, — Зеленський
Нагадаємо, 9-11 липня у Вашингтоні відбувся саміт НАТО. За підсумками зустрічі було ухвалено комюніке, більшість пунктів якого стосуються підтримки України в протистоянні російській агресії. Зокрема, у документі офіційно закріплено термін “міст до НАТО”, який передбачає все, що потрібно для миттєвого вступу України до Альянсу в разі, якщо у його членів з’явиться на це політична воля.
Також країни НАТО оголосили про нові пакети військової допомоги, зокрема виділення додаткових систем ППО.
Президент України Володимир Зеленський на полях саміту провів низку важливих двосторонніх зустрічей.
Читайте також: Ми маємо посилюватися, щоб Росія не досягла успіху: підсумки саміту НАТО для України підбив Зеленський