“Миротворча” діяльність та інші проросійські заяви прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана — це не позиція ЄС і НАТО, а позиція правлячої партії Угорщини. Про це сьогодні, 7 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.
Партія “Фідес”, яку очолює Орбан, є правлячою в Угорщині. Міністр закордонних справ країни Петер Сіярто, відомий своїми аналогічними Орбану висловлюваннями, також є членом цієї політсили.
“Тож ми можемо сказати, що це позиція партії “Фідес”, — сказав Левченко.
Він нагадав, що Орбан закінчив юридичний факультет Будапештського університету і непогано орієнтується в міжнародному праві. При цьому його ініціативи та заяви про встановлення миру в Україні не відповідають міжнародно-правовому порядку.
“Угорщина є членом ООН, Ради Європи, ОБСЄ. Принципи цих міжнародних організацій ґрунтуються на суверенітеті держав, які є їхніми членами, непорушності кордонів, невикористанні сили, принципі засудження агресії. Усі ці принципи Орбан чомусь забув, бо заявляє: було б добре припинити стріляти на лінії фронту і почати домовлятися. Відверто прокремлівський наратив. Він укотре підтверджує реноме людини Кремля, яка фактично озвучує московські наративи”, — зазначив дипломат.
Своїми “миротворчими” візитами та заявами угорський прем’єр також намагається збільшити свою вагу в Європі.
“Орбан організував свою партійну групу в Європарламенті. До неї увійшли ультраправі з Чехії, з Австрії, можливо, будуть від Німеччини. Орбан починає грати свою роль лідера цієї групи й озвучувати наративи. Усі ці партії ультраправі, які фінансуються Кремлем. Очевидно, що ці партії підтримають Орбана в його “миротворчій” діяльності”, — зазначив Левченко.
Також його активність спрямована і на угорське суспільство.
“Він хоче показати угорському суспільству, що з ним рахуються, з ним зустрічаються, його приймають, з ним обговорюють якісь питання”, — додав дипломат.
Читайте також: “Миротворчий” маршрут Орбана турбує союзників — реакції (ВІДЕО)
Нагадаємо, 1 липня Угорщина розпочала піврічне головування в Євросоюзі. 2 липня Віктор Орбан уперше за 12 років приїхав до Києва, де зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, а 5 липня в Москві провів переговори з Путіним. Крім того, у червні відбулися вибори до Європарламенту, і в новому складі Орбан оголосив про створення ультраправої фракції “Патріоти Європи”, до якої увійшли представники ультраправих партій з Угорщини, Португалії, Іспанії, Чехії, Австрії, Бельгії та Нідерландів.