У Кремлі зараз розгорнули масштабну інформаційну кампанію, сенс якої полягає в тому, щоб методом залякування і підняття ставок домогтися перемир’я і таким чином закріпити завоювання Путіна, а потім готуватися до нового акту війни. Про це сьогодні, 4 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог Петро Олещук.
За його словами, російська пропаганда стверджує, що РФ готова воювати хоч 10 років і все захопити, але насправді Кремль не здатний на тривалу війну.
“Усі аналітики, які займаються збором даних, наприклад, щодо знищеної техніки на фронті, показують, що російської техніки знищено дуже багато. Крім звітів, є ще й об’єктивні дані з фото та відеофіксацією. Є супутникові фотографії російських баз зберігання, які показують, як їх стрімко спустошують і як росіяни змушені відновлювати та пускати на фронт старішу техніку. Ми бачимо, як Росія активно займається вербуванням різноманітних найманців у різних країнах світу. До того ж це вже дійшло до Шрі-Ланки, і Шрі-Ланка офіційно заявляє свої дипломатичні протести на адресу Росії про те, що вона обманом заманює громадян для участі в бойових діях. Усе це не дуже вписується в картину про готовність до якоїсь вічної війни, якогось нового масштабного наступу”, — пояснив Олещук.
Він вважає, що російське керівництво розуміє, що довго не зможе продовжувати війну в тому темпі, в якому зараз вона йде.
“Тому Кремлю потрібно якомога швидше домогтися закріплення результатів цієї війни для того, щоб оголосити велику путінську перемогу і почати відновлення свого військового потенціалу. На жаль, ракет у них досі багато, тому що санкції в цьому плані не працюють до кінця. Але очевидно, все-таки вони налаштовані на те, щоб домогтися перемир’я, відновити сили”, — зауважив політолог.
Читайте також: Активізація “мирних пропозицій” щодо України пов’язана зі стабілізацією фронту — розбір Потапенка
Нагадаємо, у травні українські захисники ліквідували на фронті 38 тис. російських окупантів, у червні до цих втрат додалися ще 33 тис. особового складу. Водночас мобілізаційний ресурс РФ становить 30 тис. осіб на місяць, тобто заповнювати втрати противнику доводиться в максимально короткі терміни, і повністю покрити нестачу не вдається.