Єдиний спосіб для самопроголошеного президента Білорусі Лукашенка підтвердити свою владу — покарати всіх, хто виступав або продовжує виступати проти нього. Так сталося і з 20 білоруськими експертами, яких оголосили членами “екстремістського” формування “Аналітики Світлани Тихановської”. Цю тему сьогодні, 4 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ прокоментувала одна з фігуранток справи, прессекретарка лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської Анна Красуліна.
“Лукашенко намагається зображати легітимність свого перебування при владі, йому необхідно якимось чином показати, що він президент, хоча він ним не є. Як це зробити? Єдиний спосіб — репресії: покарати всіх тих, хто виступив проти нього”, — сказала вона.
Прессекретарка повідомила, що наразі в Білорусі в катівнях перебувають 1 500 політичних в’язнів.
“Однак у нього все одно не виходить. І суд (над “Аналітиками Світлани Тихановської”, — ред.), він проходив абсолютно незаконно. Це не суд, тому що ми не були навіть сповіщені про те, що він розпочинається. А на наш запит щодо відводу судді та надання адвоката, нам навіть не сказали, чи є в нас адвокат. Ми не отримали жодної відповіді”, — поділилася вона.
Красуліна також розповіла, що фігуранти справи дізналися про сам факт судового розгляду вже з преси.
“Це насправді декорація — нічого від змагальності процесу там немає, жодної можливості захистити себе нам надано не було. Мені дали 11 років і найбільший на цей момент штраф за ці спецвиробництва — півмільйона євро. Отже, влада високо оцінила шкоду, яку було завдано режиму моєю діяльністю. Інша річ, що найнеприємніше в усьому цьому — це те, що реальні люди, які перебувають у країні, несуть на собі весь тягар цих речей, включно зі штрафами, які стосуються і наших рідних. Тому що це все пов’язано з пресингом на них”, — підсумувала Анна Красуліна.
Читайте також: На параді в Мінську показали дрони “Шахед”, назвавши їх “вітчизняною розробкою” (ФОТО)
Нагадаємо, Мінський обласний суд 1 липня заочно визнав винними 20 фігурантів “справи аналітиків Тихановської” у скоєнні так званих злочинів “екстремістського характеру” під час електоральної кампанії 2020 року та в поствиборчий період.