Бюджетне планування допомоги від країн НАТО відбувається заздалегідь і згадується в угодах про гарантії безпеки, підписаних Україною з партнерами. Варто зазначити, що ця допомога — це не благодійність, адже Україна стримує можливі загрози для всього східного флангу НАТО. Про це сьогодні, 3 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.
“Бюджетне планування відбувається напередодні. Цього року США виділяють 61 млрд дол., а деякі інші держави виділяють кошти залежно від розміру своїх економік. Як правило, це згадувалося в безпекових угодах, які Україна підписує з цими країнами”, — сказав він.
Бюджетне планування допомоги формується заздалегідь, незалежно від того, коли закінчиться війна, розв’язана Росією, адже саме Україна стоїть на сторожі всього східного флангу НАТО.
“Щодо допомоги наступного року. Зараз на саміті НАТО це буде спільне рішення, спільні зобов’язання. Потім кожна країна при затвердженні свого національного бюджету буде підтверджувати те, в якому обсязі вона може надати Україні військову допомогу на 2025 рік. У 2025 році на саміті НАТО буде обговорюватися це ж питання, і вже в плані фінансування потреби оборони України на 2026 рік. Тому що незалежно від того, коли закінчиться війна, геополітичні загрози, воєнні загрози для України залишатимуться, і ми можемо протидіяти їм тільки за допомогою партнерів. Це не благодійність, тому що Україна воює не тільки за себе — Україна стримує можливі загрози для всього східного флангу НАТО”, — пояснив експерт.
Читайте також: У НАТО погодили фінансову підтримку України на 40 млрд євро, — Reuters