У Євросоюзі набули чинності високі імпортні мита на деякі російські, білоруські сільгосптовари. Наприклад, мита на імпорт деяких видів зерна з Росії та Білорусі зростуть до 50% ринкової ціни. Мета цих санкцій зрозуміла — щоб запобігти дестабілізації зернового ринку ЄС. Але ці санкції навряд чи допоможуть зупинити продаж Росією вкраденого в України зерна. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів економіст, фінансист, банкір, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.
“На жаль, зерно не має паспорта. Тому не можна зрозуміти, скільки і де росіяни вкрали, а скільки самі виробили. Введення мит на російський імпорт зерна навряд чи зможе зупинити продаж РФ вкраденого в України. Водночас Євросоюз почав ухвалювати правильні рішення”, — зазначив фінансист.
На його думку, ЄС потрібно ввести загороджувальне мито на рівні 30% на всі експортні позиції з РФ.
“Тоді уявляєте, що станеться? Уся продукція, яка експортується з РФ в інші країни, стане на 30%, а деякі товари, як-от зерно, на 50% дорожчою. По суті, тоді європейський покупець вирішуватиме — купувати зерно в Україні, де немає жодних загороджувальних бар’єрів, або з Росії, переплачуючи 50%. Звичайно, він обиратиме Україну або іншу країну. Ось це — найправильніший шлях”, — пояснив економіст.
Він додав, що весь експорт із Росії потрібно зробити невигідним для європейських покупців.
“Тоді все стане на місце. Дуже скоро експортний потенціал РФ здується. ВВП стане істотно меншим. Це одна з головних цілей України та Європейського Союзу — зробити санкції проти РФ дієвими і болючими для країни-агресора. Хотілося б, щоб кожен наступний пакет санкції проти РФ завдавав їй та її економіці непоправного удару”, — резюмував Олександр Савченко.
Читайте також: Євросоюз закупив російського зерна на півмільярда євро, — Литвинов