Прем’єр-міністр Угорщини неодноразово критикував рішення Євросоюзу, Єврокомісії. Тепер Будапешт головуватиме в Європейському Союзі впродовж півроку, і отримає можливість реалізовувати свої плани. Українське питання не входить до пріоритетних завдань Угорщини, проте робота щодо членства України в ЄС має продовжитися. Таку думку сьогодні, 1 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії та Герцеговині у 2010-2017 роках Олександр Левченко.
Він зауважив, що, попри слоган Угорщини “Зробимо Європу великою знову”, у деяких євробюрократів закралися сумніви в ефективній роботі Будапешта на чолі Ради ЄС.
“З усім тим, представлений план Будапешта на період головування із семи пунктів доволі амбітний і проєвропейський. У ньому йдеться про питання і зміцнення безпеки, і конкурентоспроможності, і регулювання міграційної політики, і питання розширення самого Союзу за справедливими критеріями. Тож, можемо сказати, що Угорщина вдруге за час членства в Євросоюзі отримує головування, і очікуємо, що це головування все-таки буде ефективним і на користь усьому Євросоюзу і його народам, державам”, — сказав Левченко.
За його словами, країна, яка головує в ЄС, повинна мати добрі стосунки з усіма країнами, що входять до Союзу, а також із країнами-кандидатами на членство.
“Україна — не просто країна-кандидат, вона відкрила навіть переговорний процес 25 червня поточного року, тому українське питання дуже помітне в діяльності Євросоюзу, Єврокомісії. І, звісно ж, усі уважно слідкуватимуть, коли розглядатимуться питання щодо України, як це все позначатиметься на діяльності угорського головування. Окремо Будапешт не виніс українське питання як пріоритет свого головування, між тим, у розділі “Розширення ЄС” воно може бути”, — вважає дипломат.
Левченко звернув увагу, що Україна та Угорщина є сусідніми державами й десятиліттями їхні стосунки були чудовими, але останнім часом з боку Будапешта лунають політичні заяви, які не підтримують Київ.
“Я думаю, що Угорщина спокійніше зараз почувається з огляду на те, що фактично всі її пропозиції щодо угорської меншини включено до переговорної рамки, яку обговорюватиме Україна з представниками Єврокомісії. Принаймні, ми маємо конструктив з боку Києва, розуміння з боку Будапешта і маємо підтримку з боку Брюсселя”, — додав він.
Читайте також: Орбан може зустрітися із Зеленським — ЗМІ
Нагадаємо, Угорщина відсьогодні, 1 липня, розпочала піврічне верховенство в Раді Європейського Союзу.