Заяви російського диктатора Путіна про відновлення виробництва ракет малої та середньої дальності зазвичай розраховані на залякування Заходу. І зараз цей ядерний шантаж присвячений саміту НАТО, який відбудеться у Вашингтоні. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог, співзасновник “Національної платформи стійкості та згуртованості” Олег Саакян.
“Скоро відбудеться ювілейний саміт НАТО. І є досить серйозні успіхи всередині блоку за останній рік: щодо реформування, оптимізації процесів управління, знаходження нових точок застосування як на європейському континенті, так і загалом. Певні слабкості НАТО зараз будуть сором’язливо “забуватися”. І, відповідно, Путін користується цим моментом. І прямо перед самітом, коли зберуться всі країни-учасниці блоку, Росія знову підіймає ядерну тематику, щоб вбити такий клин між низкою цих країн щодо російської загрози”, — зазначив політолог.
Він звернув увагу, що насамперед це пов’язано із самітом у Вашингтоні на тлі складних і неоднозначних дебатів у США.
“Очевидно, що для Росії зараз відкривається інформаційне вікно, коли можна полякати європейські країни, які серйозно занепокоїлися долею виборчої кампанії у Штатах. Зокрема тим, наскільки Джо Байден зараз здатний виграти президентські перегони, і чого очікувати від Дональда Трампа в разі його перемоги на виборах. А Європа зараз у досить складному процесі осмислення, що можна встигнути зробити для того, щоб не допустити ослаблення трансатлантичної єдності в разі приходу до влади Трампа. І тут Російська Федерація знову дістає ядерну боєголовку і намагається нею трясти перед європейською спільнотою”, — пояснив співзасновник “Національної платформи стійкості та згуртованості”.
Він додав, що нині Путін тисне на Європу не тільки ядерними “страшилками”, а й гібридними загрозами: диверсіями, підкупом політиків тощо. Наприклад, згідно з даними чеської розвідки, Кремль почав використовувати тактику Ісламської держави.
“Ця доповідь якраз і є демонстрацією того, що в Європі серйозно стурбовані цим процесом, відстежують і знають, що відбувається. І це стосується не тільки Чехії. Частина інформації про подібні доповіді вже потрапляла в публічний простір. Зокрема, згадаємо цілий комплекс операцій у Німеччині із затримання російської агентури, у Болгарії. Була ціла хвиля чисток подібного роду навіть у нейтральній Швейцарії. Нещодавні дебати в Австрії між представником уряду та радикально правими депутатами щодо ролі Росії та нейтральності Австрії. Усе це є демонстрацією того, що навіть у нейтральних країнах розуміють, які загрози для них несе Росія”, — пояснив політолог.
За його словами, нині Росія веде інформаційну війну проти європейської безпеки загалом і окремих європейських країн зокрема.
“Балтійські країни, Балкани — це ключові точки, які Росія намагається розхитати гібридним впливом і створити політичні кризи, починаючи від Молдови й закінчуючи спробою державного перевороту в Чорногорії. У Німеччині, у Британії, у Франції Росія проводить диверсійні акції для того, щоб залякати політичні еліти. І таких прикладів десятки. Саме тому у світі все частіше звучить, що Росія є країною-терористом”, — акцентував експерт.
Він додав, що Росія насправді йде на такі кроки тому, що програє війну проти України.
“Причина у РФ лише одна — вона веде агресивну війну проти європейського простору, тому що не може виграти війну в Україні, яка має підтримку всього демократичного світу. А Росія забуксувала, взяти Київ за три дні не вдалося, окупувати Україну за три тижні — теж. І, відповідно, вони переходять до методів, партизанських методів, терористичних, гібридних, щоб спробувати компенсувати цю нездатність вести війну. І, відповідно, все що є під рукою, йде в бій, — резюмував Олег Саакян.
Читайте також: Ядерні переговори між США та Китаєм знижують ризики — думка Подвига