Китайські банки дедалі більше цураються Росії. Зокрема, російська дочірня структура китайського Bank of China призупинила операції, що потрапили під санкції США, з банками РФ. Це б’є по російських експортерах та імпортерах. І далося взнаки на китайських постачаннях до Росії, що вже відображає навіть статистика. Але лазівки знайдено. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський економічний оглядач Максим Блант.
“Після візиту Путіна до Китаю вже в Reuters написали про те, що вихід із цієї ситуації — у створенні таких, я не знаю, банків-одноденок чи помийок. Фактично ситуація чимось схожа на те, що відбувалося з 2014 до 2022 року в анексованому Криму. Пристойні російські банки, зокрема з державною участю, там відмовлялися працювати, бо боялися американських санкцій. А працювали там два-три банки, яким втрачати не було чого, бо й так уже були в американських списках санкцій. Відповідно, на якості фінансових послуг це позначалося таким чином, що люди, які залишилися в Криму — не тільки в Криму, в “ДНР” і “ЛНР” та сама була історія — їздили, як вони кажуть, “на материк” для того, щоб відкрити банківський рахунок, взяти кредит… Відповідно, зараз така ж схема працює щодо Росії, проводять її китайські фінансові організації”, — коментує гість ефіру.
Він зазначає, що конкретні банки-одноденки братимуть участь у цій схемі рівно до того часу, поки США не внесуть їх у списки санкцій. Після цього доведеться створювати нових посередників.
“Скільки на це піде, тижні чи місяць, ніхто не знає. Все залежить від того, наскільки старанно працюватимуть у Федеральному казначействі чиновники, які за це відповідають”, — каже Блант.
Однак хрест на співробітництві РФ і Китаю це не поставить, як пояснює економічний оглядач, адже не йдеться про фінансову блокаду.
“Поки ті ж європейські країни будуть виторговувати одна в одної можливість тут зробити послаблення, “тому що у нас тут чутливо”, “тут зробімо послаблення”, ці дірки залишатимуться. І тут треба усвідомлювати, що так, для російських клієнтів китайських банків це дуже неприємна схема, тому що китайці — монополісти, вони диктують умови, вони викочують такі комісії, на які раніше жоден би розумний бізнесмен не погодився. Вони викочують такі умови, які явно невигідні для російських підприємців. І, однак, що робити? Доводиться працювати з тим, що є. Але зовсім закрити ці схеми, боюся, не вийде”, — резюмував Максим Блант.
Читайте також: У Росії стрімко подорожчає вся техніка: Новак розповів про вплив нових санкцій ЄС на російську економіку
Нагадаємо, віцеканцлер Німеччини Роберт Хабек попередив китайський уряд про економічні наслідки підтримки Росії у війні проти України під час візиту до Пекіна. Віцеканцлер зазначив, що військова агресія Москви безпосередньо торкається інтересів німецької та європейської безпеки.
Читайте також: Доступ до “сірих” схем закрито, а “залізна завіса” все ближче: новий пакет санкцій проти РФ проаналізували експерти