Україна виходить на новий технологічний рівень і нарощує обсяги виробництва безпілотних літальних апаратів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів командир спецпідрозділу ударних дронів “Білий орел” Валерій Боровик.
“Природно, машина потроху розгортається в обсягах виробництва, в якості виробництва носіїв, в якості точності попадання в ціль. Це правда… Україна виходить на нормальний технологічний рівень та обсяги виробництва”, — сказав він.
За словами Боровика, торік у питанні фінансування наголос робився на FPV-дрони, яким зараз складно працювати на передовій через системи радіоелектронної боротьби (РЕБ).
“Зараз держава починає звертати увагу й, врешті-решт, на те, що є дрони літакового типу, які можуть там вражати супротивника на далеких відстанях, а також покривати ту територію, де він поки що себе більш-менш вільно почуває. Це 20-60 кілометрів від лінії зіткнення. Так, ми йдемо вперед. Так, обсяги зростають, якість теж зростає”, — сказав командир спецпідрозділу ударних дронів “Білий орел”.
Водночас він зазначив, що росіяни теж розвивають виробництво дронів.
“Все в розвитку, й не тільки в нас, на жаль, розвиток і в Росії, і в Росії теж є хороші дрони, за допомогою їхніх, скажімо так, партнерів, які надають. Тому це гонка озброєнь, це гонка засобів ураження. Вона може йти нескінченно, на жаль, поки не закінчиться ця війна”, — сказав Боровик.
Читайте також: Українські дрони дивують світ своєю ефективністю: про переваги та потреби виробників розповіли експерти
Раніше експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський розповів, що у виробництві безпілотних літальних апаратів (БпЛА) між Україною і РФ постійно йде суперництво, але технологічна перевага залишається за Україною.