Українські пілоти навчаються на базі французьких ВПС: як проходять тренування (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Українські пілоти почали віртуальні польоти на симуляторах F-16. Це другий етап підготовки бойових льотчиків Збройних сил України, інформує FREEДОМ.

Журналістів уперше пустили на військову авіабазу французьких Військово-повітряних сил (ВПС) подивитися, як тренуються українські пілоти винищувачів F-16. Однак, показувати обличчя курсантів та інструкторів — категорично заборонено з міркувань безпеки.

Перша група з 11 українських авіаторів — прибула на початку квітня 2024 року. Нещодавно стартував новий етап тренувань — на симуляторах і польоти на штурмовиках Alpha Jet.

“Наразі український пілот-стажист перебуває в літаку на сеансі симуляції, який виконує навігаційну місію — навігацію з тактичною структурою, з імітацією загроз, щоб досягти поставленої мети і вразити ціль теж імітованим способом”, — розповідає французький інструктор.

Ця авіабаза, оснащена ескадрильєю Alpha Jet, є єдиною у Франції. До 2019 року тут навчалися пілоти з Бельгії та Франції, після чого планувалося її розформування, але повномасштабна війна Росії проти України змінила ці плани.

Приладові панелі літаків — переобладнали під модель F-16, що розв’язало проблему нестачі тренувальних майданчиків, адже Україні необхідні сотні льотчиків. Їхнє навчання — тривалий процес. Це і теорія, і практика, і психологічна підготовка.

За час навчальних польотів курсанти тренуються не лише керувати винищувачами, а й вражати цілі. Завдання сьогоднішнього тренування — імітація удару по складу боєприпасів.

“Вони будуть стріляти тренувальними снарядами. По суті, це просто великий шматок металу, який вони випускають. У ньому немає нічого вибухонебезпечного. Ризику немає”, — пояснює оперативний механік Alpha Jet Тібо.

Українські пілоти не новачки. У рідному небі вже налітали майже по сотні годин. Потім – пройшли масштабні у Великій Британії початкову підготовку за стандартами Північноатлантичного альянсу (НАТО).

“Українським курсантам від 21 до 23 років, вони молоді й вельми вмотивовані вивчати всі ази винищувальної авіації”, — наголошує речник ВПС Франції Ян Малард.

Темп тренувань на цьому етапі прискорено втричі. Однак обсяги навчальних завдань не скорочені. Після цього навчання українські льотчики без проблем зможуть пересісти на літаки F-16 або Mirage 2000-5, які пообіцяла надати українським бійцям Франція.

Читайте також: Українські сили продовжать атакувати військові об’єкти РФ в анексованому Криму: перспективи та наслідки проаналізували експерти

Прямий ефір