Україні не варто очікувати великих постачань озброєнь від Південної Кореї у найближчі терміни, — Гриценко

Аліна Гриценко. Скріншот: uatv.ua

Після укладення договору про співпрацю, оборону та стратегічне партнерство між Росією і КНДР Південна Корея розгляне питання про постачання озброєнь Україні. Це рішення було очікуваним, але не варто сподіватися, що його реалізація відбудеться в найближчому майбутньому, а обсяги постачання будуть великими. Таку думку сьогодні, 22 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила докторка філософії з політології, головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.

“Це була очікувана заява. Але потрібно розуміти, що ситуація не буде розвиватися швидко, динамічно та радикально. Потрібно розуміти, що ми не можемо очікувати зараз від Південної Кореї якихось великих масштабів і обсягів постачання у найближчі терміни. Південна Корея — країна демократична, тому необхідно, щоб парламент схвалив такого роду ініціативи. А більшість у парламенті належить опозиційній партії, і вони категорично не підтримують політику нинішнього президента Юн Сок Йоля щодо України. Вони активно просувають риторику про те, що війна Росії проти України — це чужа війна десь в іншому кінці світу, яка не повинна стосуватися Південної Кореї. Тому є ймовірність того, що суто юридично цей процес буде гальмуватися”, — пояснила вона.

Потрібен час, щоб уряд Південної Кореї ухвалив рішення щодо постачання озброєння в Україну, зазначила експерт.

“У Південній Кореї є низка обмежень на законодавчому рівні, яка стримує постачання озброєнь до третіх країн, особливо якщо йдеться про країну, що перебуває в активних бойових діях. Вони трохи не такі жорсткі, як у Японії, але теж присутні. Тому потрібно розуміти, що від Південної Кореї зараз ми не зможемо очікувати постачання. На це має піти час. І навіть якщо буде ухвалено позитивне рішення, найімовірніше, обсяги постачань будуть дуже невеликі”, — сказала вона.

Читайте також: Тези та норми договору між КНДР і РФ призводять до протистояння Південної Кореї та Росії, — Чаленко

Прямий ефір