Війна Росії проти України негативно вплинула на постачання продовольства, особливо це торкнулося країн так званого глобального Півдня. Комюніке Саміту миру ствердило, що продовольча безпека не повинна бути зброєю в руках РФ. Про це сьогодні, 16 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії та Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.
“Країни, які поставили підпис у комюніке, демонструють солідарність з Україною, розуміння того, що продовольча безпека — один із ключових елементів глобальної безпеки на нашій планеті”, — заявив він.
Україна досягла дипломатичного консенсусу з країнами Африки, які на початку повномасштабного вторгнення Росії підтримували країну-агресора. Саме країни Африки відчули на собі продовольчу кризу, яка була створена Росією.
“У нас відбулося більше порозуміння з африканськими країнами, тому що співпраця у 2022 році починалася дуже сумно. Зараз ми бачимо, що країни глобального Півдня, насамперед Африка, адекватно реагують на пункт, який був представлений на обговорення. Це важливий аспект і потрібно убезпечити не тільки Одесу, а й інші порти Чорного моря. Питання продовольчої безпеки має глобальний характер”, — сказав Левченко.
Читайте також: Продовольча безпека — одна з центральних тем Глобального саміту миру (ВІДЕО)