Шлях до миру в Україні повинен базуватися на статуті ООН та міжнародному праві. Зусилля країн та міжнародних організацій, які взяли участь у Глобальному саміті миру повинні бути спрямовані на досягнення сталого та справедливого миру в Україні. Про це сьогодні, 16 червня, заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо за підсумками Глобального саміту миру у Швейцарії, повідомляє FREEДОМ.
“Україна працює над захистом своєї країни і прагне завершити бойові дії. Саміт у Швейцарії зібрав країни зі всього світу з метою знайти шлях до миру. Канада завжди буде сильним голосом за мир, демократію, свободу та верховенство міжнародного права. Наша спільна робота під час саміту допомогла сформувати спільне бачення шляху до миру на основі статуту ООН та міжнародного права”, — сказав він.
Міжнародна спільнота повинна розуміти, що наслідки війни довготривалі і стосуються багатьох поколінь людей, зауважив Трюдо.
“Всюди, де є війна — є страждання людей. Думайте про дітей, військових, фермерів, медсестер… Про всіх. Багато країн, які брали участь у саміті, пережили війни. Наслідки війни можуть існувати не лише декади, а навіть покоління”, — констатував він.
Очільник канадського уряду зазначив, що очолював групу з повернення українських дітей до сімей, за підсумками якої Канада прийняла рішення про виділення 15 млн доларів додаткового фінансування на повернення українських дітей, незаконно вивезених до Росії.
“Я очолив сесію саміту, на який ми говорили про полонених та депортованих осіб, включно з дітьми. 20 тис. дітей забрали зі своїх домівок, від мови, культури та ідентичності. Це те, що глобальна спільнота повинна вирішити та закликати до припинення. У найближчі місяці Канада прийме робочу групу з гуманітарного виміру”, — розповів він.
Трюдо відмітив, що наслідки війни РФ проти України мають світовий масштаб і треба швидше зупинити агресію.
“Російська війна проти України спричинила зриви ланцюгів постачань, кризу в цінах, ризик ядерної катастрофи. Наші зусилля повинні бути націлені на досягнення сталого миру і забезпечити безпеку українців. Мова іде не лише про Україну, а про країни всього світу, які зібрались разом, щоб захистити та поновити міжнародне право, яке убезпечить всіх нас. Україна — передова лінія боротьби зараз”, — резюмував він.
Читайте також: 84 делегації підтримали підсумкове комюніке Саміту миру у Швейцарії — список
Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого бере участь 101 делегація з різних країн і міжнародних організацій.
За підсумками саміту було ухвалено комюніке, яке підтримали 80 країн і 4 міжнародні організації.