Партнери України мобілізуються для посилення допомоги Україні: одним з головних питань співпраці залишається надання Україні ППО. Про це сьогодні, 15 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук, засновник ГО “СД Платформа” Богдан Ференс.
“Інтенсивність міжнародних форматів, у яких ми беремо участь, на цей місяць максимальна, мені здається. Тому що до саміту “Великої сімки” була Конференція з відновлення (Ukraine Recovery Conference) — у Берліні кілька днів тому вона проходила. І там також представництво досить високого рівня було. Тема, здавалося б, не зовсім ключова для такого формату конференції, там більше фокус на економіці, на фінансах, на стійкості. Але тема якраз протиповітряної оборони була однією з ключових, як і тема енергетики, про допомогу Україні в контексті захисту наших енергетичних, інфраструктурних об’єктів. Тому від міжнародного івенту до івенту ми намагаємося максимально мобілізувати підтримку України, перефокусувати увагу”, — сказав кандидат політичних наук.
Він зазначив, що це не завжди легко зробити, бо триває вже третій рік повномасштабного російського вторгнення, а водночас у країнах-партнерах України відбуваються свої політичні зміни, зокрема й вибори на національному рівні.
“Тому якраз зміщення фокуса та мобілізація в контексті підтримки України дає нам змогу все-таки отримувати певні результати. Тому я вважаю, що дійсно важливим елементом ось цього міжнародного пазла є якраз саміт “Великої сімки”. І таким чином нам вдалося в цьому складному політичному вимірі в багатьох західних країнах усе-таки отримати певні результати в контексті угод, але також у контексті отримання додаткових засобів протиповітряної оборони”, — сказав Ференс.
Читайте також: Унікальність договору США з Україною та користь від заморожених активів РФ: підсумки саміту G7 обговорили експерти
Нагадаємо, саміт G7 (“Групи семи”) пройшов у регіоні Апулія на півдні Італії 13-14 червня. Україна і питання протидії російській агресії стали ключовими на зустрічі світових лідерів.