Аргентина приєдналася до Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”. Після обрання президента Хав’єра Мілея країна дедалі активніше включається на підтримку України. Нещодавно Мілей схвалив план уряду передати Києву французькі штурмовики Super-Еtendard. Ці літаки здатні нести протикорабельні ракети, повідомляє FREEДОМ.
Всупереч повідомленням у пресі, президент Аргентини Хав’єр Мілей візьме участь у Саміті миру в Швейцарії. За інформацією видання Clarin, він передумав після того, як одержав особисте запрошення від глави Української держави. Два десятки аргентинських громадських організацій звернулися до Мілея із закликом взяти участь у саміті.
“Чим більше латиноамериканських країн братиме участь, тим більше є можливість запросити інші країни до участі. У плані конкретних результатів і того, що може запропонувати Аргентина та інші латиноамериканські країни, насамперед звичайно ж, це сировина. Президент Зеленський нещодавно публічно заявляв, що Україна зацікавлена в порохах для української та європейської промисловості, які дуже потрібні для виробництва артилерійських снарядів, снарядів реактивних систем залпового вогню”, — зауважив експерт з Латинської Америки аналітичного центру ADASTRA Олексій Откидач.
Приєдналася Аргентина і до Контактної групи оборони України у форматі “Рамштайн”. Про це на засіданні 13 червня оголосив міністр оборони США Ллойд Остін.
“Отже, у нас попереду багато роботи. І, на щастя, підтримка України у світі зростає, а не слабшає. Я радий вітати Аргентину як нового члена. Міністр Петрі, радий, що ви з нами”, — заявив очільник Пентагону на відкритті засідання у форматі “Рамштайн”.
У березні 2024 року стало відомо, що президент Аргентини Хав’єр Мілей передав Україні два вертольоти Мі-171Е, які були закуплені у Росії ще 2011-го. Про це написало видання Financial Times. А у червні у пресі з’явилися повідомлення про переговори, які веде Буенос-Айрес із Парижем. Йдеться про надання Україні п’яти літаків-штурмовиків Super Etendard. Вони поки що в неробочому стані через ембарго, запроваджене Великою Британією. Сторони домовилися, що Франція їх відремонтує та передасть Україні, повідомляє Infobae.
“Аргентина продовжує дивувати весь світ та Україну, в тому числі тому, що президент Мілей, який зараз очолює Аргентину, досить ексцентричний лідер, і тут передача літака виглядає раптовим кроком, своєрідним проривом у відносинах між Аргентиною та Україною”, — звернув увагу Откидач.
Аргентина дала зрозуміти, що підтримує пункти української формули миру, які обговорюватимуть на саміті у Швейцарії. Крім того, Буенос-Айрес приєднався до Міжнародної коаліції щодо повернення українських дітей, яких незаконно депортувала Росія.
Читайте також: Участь країн глобального Півдня у саміті G7 сигналізує про побоювання Заходу щодо “авторитарного клубу”— пояснення експерта