Попри російську пропаганду і пропаганду білоруського диктатора Лукашенка щодо того, що “потрібно воювати з українськими нацистами”, у Білорусі стрімко падає кількість тих, хто насправді хоче, щоб країна вступила у війну з Україною. Про це сьогодні, 14 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів радник лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської Франак Вячорка.
“Те, що білоруський диктатор Лукашенко хоче воювати — очевидно. Так само, як і Путін. Адже війна для будь-якого диктатора — як паливо. У такий спосіб виправдовуються репресії, поганий рівень життя тощо. Крім того, постійно озвучується наратив про те, що скрізь вороги й потрібно згуртуватися навколо диктатора. І, як бачимо, в Росії це спрацьовує — російське суспільство з цим мириться. Але у випадку з Білоруссю спостерігається парадоксальна ситуація, тому що Лукашенко не виконує і не представляє інтереси білорусів, коли він підтримує Путіна”, — пояснив білоруський опозиціонер.
За його словами, у Білорусі стає все менше і менше охочих воювати з Україною.
“В опитуваннях громадської думки, цифра тих, хто вважає, що білоруська армія повинна вступити у війну, зменшується з 2022 року. Якщо у 2022 році таких було 7%, то нині ця цифра зменшилася до 4%. І це попри всю пропаганду Лукашенка та російську пропаганду, яка активно вливається у вуха білорусам”, — констатував Вячорка.
Він зазначив, що в цій ситуації потрібно розділяти бажання Лукашенка і бажання білоруського народу.
“Потрібно розділяти: Лукашенка, який служить Путіну і який хоче війну і буде максимально цю війну провокувати, і білоруський народ, який усіма можливими способами цій війні протистоїть, бойкотує і саботує. І тут я говорю не тільки про партизанів чи про героїчний полк імені Кастуся Калиновського, який нині воює на боці України, а й про білоруських чиновників, які примудряються всі рішення про мілітаризацію Білорусі, спущені згори, зливати. Тому це вселяє велику надію та оптимізм, що білоруська армія не вступить у війну з Україною”, — підсумував Франак Вячорка.
Читайте також: Провокації, спільні навчання, міграційна криза: як Путін і Лукашенко загрожують Заходу (ВІДЕО)