РФ і Китай на 30% наростили обсяги зовнішньоекономічних зв’язків. При цьому досить велика частка цього нарощування стосується товарів подвійного призначення. Для торгівлі з РФ у Китаї створюють дрібні банки та проводять операції через компанії, які не працюють з ЄС і США. Про це сьогодні, 11 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
“На сьогодні весь високотехнологічний російський ринок, по суті, є місцем активної експансії китайських компаній. Це й автомобільний ринок, і ринок товарів народного споживання, це ринок товарів подвійного призначення, комп’ютерної техніки. Після того, коли з цього ринку пішли європейські компанії, на нього дуже активно стали заходити китайці”, — пояснив він.
Пендзин зауважив, що Китай завжди залежний від США і Європи.
“Китай — це світова фабрика, але Сполучені Штати Америки і Європа — це світовий науково-дослідний інститут плюс світова інвестиційна компанія. Тому Китай у цьому відношенні досить залежний. І те, що на сьогодні американці запровадили жорсткі обмеження на інвестування американських венчурних фондів та інвестиційних компаній у технологічні галузі Китаю — це вже перший момент, досить жорсткий. Тому, власне, керівництво Китаю на сьогоднішній момент шукає альтернативи американським ноу-хау в Європі”, — зауважив економіст.
За його словами, Китай підтримуватиме відносини з РФ, тому що йому це вигідно з політичного та економічного погляду.
“У тому сегменті, в якому Китай торгуватиме з Російською Федерацією, будуть вводитися європейцями та американцями вторинні санкції. Жорстко і безкомпромісно. Китайці це розуміють, тому вони для цього сегмента торгівлі з Російською Федерацією виділяють невеликі банки, виділяють компанії, які не присутні на європейському та американському ринках. Таким чином, вони чітко виділяють якийсь анклав економічних суб’єктів, які матимуть дуже високий ризик зустрічних санкцій, але продовжуватимуть забезпечувати зовнішньополітичні інтереси Китаю”, — звернув увагу Пендзин.
Читайте також: Російська економіка цілком і повністю залежить від Китаю, — Блант
Нагадаємо, країни “Групи семи” надішлють нове попередження китайським банкам про наслідки співпраці з Росією, пише Reuters з посиланням на високопоставлених американських чиновників.