Липневий саміт НАТО у Вашингтоні має показати певний прогрес на шляху України до Альянсу. Таку думку сьогодні, 10 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.
“Ми не втрачаємо надію все-таки отримати запрошення на вступ до НАТО, або, наприклад, знайти таке формулювання, яке було б у цьому напрямку. Наприклад, щось на кшталт початку переговорів про отримання запрошення на вступ до НАТО. Розглядалася, зокрема, така конструкція, така модель, як статус кандидата за аналогією з Європейським Союзом. Мені здається, що дуже важливо, щоб усе-таки був певний прогрес, й на липневому саміті НАТО у фінальному документі йшлося про те, що Україна отримала б щось більше, ніж ми отримали на останньому Вільнюському саміті НАТО”, — сказав Мережко.
За його словами, головною метафорою у фінальному документі буде слово “міст”, тобто створюються тверді передумови до того, щоб Україна стала повноправним членом НАТО.
Голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва зауважив, що зараз досить поширена думка, що Україна може та повинна вступити до НАТО одразу після закінчення бойових дій.
“Але мій особистий погляд зводиться до того, що необхідно прагнути, щоб це відбулося якомога швидше. А важливо відзначити те, що ми зараз спостерігаємо, що, по суті, з кожним днем відбувається певний прогрес у цьому напрямку, певна чітка еволюція. Ми бачимо те, що відбувається, і процес інституціоналізації надання військово-технічної допомоги Україні, і обсяг цієї допомоги зростає. І ми бачимо більшу впевненість у тому, що така допомога, вона носить не епізодичний, а систематичний, постійний характер. Тобто з кожним днем ми наближаємося до повноправного членства в НАТО”, — сказав Мережко.
Читайте також: Міст до членства України в НАТО — чого чекати від саміту у Вашингтоні (ВІДЕО)
Нагадаємо, раніше голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер заявив в інтерв’ю The Washington Post, що на саміті Альянсу в липні планують обговорити кілька ключових питань, які стосуються України, проте про конкретні дати вступу до НАТО поки що не йтиметься. Насамперед союзники хочуть розглянути план, який дозволить Києву ще більше наблизитись до НАТО. До нього входить подальше навчання українських солдатів, забезпечення Збройних сил України необхідним озброєнням та майбутнє українських захисників після війни.