Європейська народна партія будуватиме широку більшість із проєвропейськими та проукраїнськими силами. Про це заявила чинна голова Єврокомісії та кандидатка на цю посаду від ЄНП Урсула фон дер Ляєн після оголошення попередніх результатів виборів до Європарламенту, згідно з якими партія перемагає, повідомляє кореспондент FREEДОМ у Європі.
Фон дер Ляєн розраховує на продовження конструктивної співпраці з європейськими соціалістами та демократами та партією “Оновлюючи Європу”.
“Я завжди говорила, що хочу створити широку більшість заради сильної Європи. Під час першого терміну я продемонструвала, чого може досягти сильна Європа. Моя мета — продовжувати йти цим шляхом. З тими, хто за Європу, за Україну, за верховенство закону”, — сказала вона.
Коментуючи результати виборів, фон дер Ляєн наголосила, що на центристах, які зберігають більшість, тепер лежить більша відповідальність за долю Європи.
“Ці вибори дали нам два повідомлення. По-перше, у центрі зберігається більшість за сильну Європу, а це має вирішальне значення для стабільності. Іншими словами, центр утримується, але вірно і те, що крайні ліві та праві отримали підтримку. І саме тому результат накладає велику відповідальність на партії у центрі. Ми можемо розходитися в думках з окремих питань, але ми всі зацікавлені у стабільності та хочемо сильної та ефективної Європи”, — заявила Урсула фон дер Ляєн.
За попередніми даними, ЄНП отримує понад 190 місць у Європарламенті з 720. Однак остаточні результати виборів ще не підведені.
Нагадаємо, з 6 до 9 червня відбувалися вибори до Європейського парламенту. У “супернеділю” голосування відбулося у 21 країні Євросоюзу, зокрема у Франції та Німеччині, які направлять до Європарламенту найбільшу кількість депутатів: 81 та 96 відповідно.
Попередні результати голосування продемонстрували успіх проукраїнської Європейської народної партії та рекордну підтримку правих та ультраправих сил. Так, у Франції праворадикальне “Національне об’єднання” понад удвічі випередило свого найближчого переслідувача — “Відродження” президента Еммануеля Макрона. У Німеччині праворадикальна “Альтернатива для Німеччини” випередила правлячих соціал-демократів Олафа Шольца та інші партії коаліції у Бундестазі. В Італії перемогу здобула права партія “Брати Італії” Джорджі Мелоні.