Український Саміт миру буде присвячений створенню нової системи світової безпеки — його порядок денний охоплює низку питань, актуальних для всіх країн. Таку думку сьогодні, 5 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM висловив політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.
Він зазначив, що на саміті буде дотримано високого рівня представництва — у його роботі візьмуть участь понад 100 держав.
“Мені доводиться спілкуватися з представниками різних країн, які планують брати участь у Глобальному саміті миру. Зокрема, представники країн Балтії. Вони дуже високо оцінюють цей захід, утім, як і рівень його представництва”, — розповів політолог-міжнародник.
Він зазначив, що не потрібно сприймати відсутність на саміті президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена як драму.
“Присутність віцепрезидента США — це теж високе дуже представництво. Тому що в ієрархії Сполучених Штатів віцепрезидент у певних ситуаціях — це друга особа країни”, — акцентував експерт.
Він також нагадав, що багато скептиків і російська пропаганда ще на самому початку процесу організації Саміту миру постійно наголошували, що Україні не вдасться зібрати більшість світових країн на заході. А тим більше, країни глобального Півдня.
“Коли тільки зайшла мова про Саміт миру, йшлося про те, що там буде Європа і Захід, оскільки вони підтримують Україну. А от зібрати глобальний Південь — навряд чи вдасться. Зараз те представництво глобального Півдня, яке буде присутнім на мирній конференції, — дуже показове. Це говорить про те, що саміт зацікавив і зацікавили ті питання, які винесені до порядку денного. Адже насправді саміт порушує питання не тільки про припинення війни Росії проти України, а про глобальні питання. Зараз можна говорити про те, що саміт — це створення нової системи безпеки у світі. І це можна порівняти зі створенням нової світової системи безпеки, яка створювалася ООН під час Другої світової війни. Саме тому мирна конференція, ініційована Україною, має такий інтерес з боку світових країн”, — констатував Дмитро Левусь.
Читайте також: Відсутність Китаю та Саудівської Аравії на Саміті миру некритична для України — думка Фесенка