Перспективи того, що Китай стане донором або джерелом фінансових ресурсів для Росії, дуже обмежені. Таку думку сьогодні, 4 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив доцент кафедри міжнародних відносин Національного університету “Києво-Могилянська академія” (НаУКМА), експерт Української асоціації китаєзнавців Дмитро Єфремов.
Він припустив, що для розв’язання проблеми з російськими транзакціями, імовірно, у Китаї створюватимуть закриті банки середнього та малого розміру, які зможуть обслуговувати такі торговельні угоди.
“Але недоліком цих банків буде брак фінансових ресурсів, й вони працюватимуть, найімовірніше, за передоплатою, закладаючи всі ці фінансові ризики в транзакції, які відбуватимуться між двома країнами. Тому перспективи того, що Китай стане донором або джерелом фінансових ресурсів для Росії, дуже та дуже обмежені. Вони пов’язані насамперед також із тим, що Росія сама боїться сильніше відкриватися для китайських банків й китайських партнерів та допускати їх у власну фінансову систему”, — вважає Єфремов.
На думку експерта, якби фінансові системи Росії та Китаю були сильно взаємопов’язані, наприклад, на рівні перехресного володіння капіталом у банках, взаємного кредитування, взаємного страхування угод тощо, то лідеру КНР Сі Цзіньпіну набагато складніше було б зараз обмежити транзакції, які відбуваються з Російською Федерацією.
“Звичайно, Китай був би набагато чутливішим до прохань Росії. Але оскільки ні одна країна, ні друга країна не продемонстрували реальної готовності до партнерства, до взаємного відкриття, що свідчить про відсутність належної довіри між ними, то й ця інтеграція не відбулася. І, відповідно, автономія однієї країни від іншої зберігається на високому рівні. Це дає змогу обмежувати в будь-який момент усі незручні операції, транзакції, які одна чи інша країна хотіла б припинити”, — сказав Єфремов.
Читайте також: Загроза західних санкцій заганяє в глухий кут китайські банки, що підтримують РФ, — Пендзин
Раніше Єфремов висловив думку, що Китай грає у свою власну гру: Росія йому не союзник, а скоріше партнер по коаліції, спрямованій на ослаблення сили й впливу Заходу в світі.