Повернення депортованих Росією українських дітей, цивільних заручників та військовополонених буде одним із основних питань на Глобальному саміті миру в Швейцарії 15-16 червня. Україна сподівається, що завдяки саміту буде отримано інструменти, які масштабують процес повернення викрадених дітей. Відповідні напрацювання є, хоча не про всі можна говорити публічно. Про це сьогодні, 4 червня, сказав уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Ми маємо публічну позицію. Перше, ми звертатимемося до країн, які приїдуть на Саміт миру, щоб вони офіційно приєдналися до міжнародної коаліції щодо повернення українських дітей. Друге, це використання нових інструментів. Насамперед, це дипломатичний та економічний тиск на Російську Федерацію. Звичайно, мені дуже хотілося б, щоб усі країни заявили: давайте, поки Російська Федерація не поверне всіх українських дітей, усіх українських громадян і не зупинить цю війну, агресію, введемо повне ембарго на покупку російського газу та нафти… Ми до цього йдемо поступово, не так швидко, як нам хотілося б, але ми до цього йдемо. Наступне це, звісно, обмеження участі Російської Федерації у всіх міжнародних організаціях без винятку”, — зазначив омбудсмен.
Серед інших, непублічних, інструментів Лубінець називає комунікацію з Росією третіх країн.
“Ми маємо групу країн, які зараз нам уже допомагають, використовуючи свої канали комунікації з російською стороною. Десь намагаються і за допомогою умовлянь, використання якихось аргументів. Хтось використовує сильніші аргументи, чому у когось виходить краще, у когось гірше. Але я бачу, що кількість країн, які щиро хочуть нам допомогти у питанні повернення українських громадян, українських дітей, зростає. Звісно, ми нікому не відмовляємо. Ми всім пропонуємо: будь ласка, підключайтеся, покажіть, що ви можете повернути бодай одну українську дитину. Це вже буде велика перемога для конкретної української родини. Це буде зміна життя конкретної української дитини”, — наголосив Дмитро Лубінець.
Читайте також: До Миколаєва повернули п’ятьох дітей-сиріт, депортованих окупантами у 2022 році — деталі
Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.
Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.
Читайте також: “Лише РФ знає, скільки українських дітей вона викрала” — історія дитбудинку (ВІДЕО)