Санкційні обмеження діяли б більш ефективно, якби Росія не могла використати вікно можливостей у вигляді тісної співпраці з Китаєм, Туреччиною та з Об’єднаними Арабськими Еміратами. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
“Санкційні обмеження діяли б набагато ефективніше, якби у Росії не було вікна можливостей у вигляді тісної співпраці з Китаєм, Туреччиною і з Арабськими Еміратами. Переважно — з Китаєм, тому що досить великий обсяг товарів подвійного призначення, необхідної елементної бази для складних комп’ютерних систем йде, власне, з цієї країни. Тому, коли ми з вами говоримо про перспективи, ми повинні розуміти, що ефективність санкцій безпосередньо пов’язана з неухильним виконанням усіх запроваджених санкційних обмежень країнами, які мають відношення до економічних відносин з РФ. Якщо цього немає, то ми, природно, будемо з вами говорити про неефективність санкційних обмежень, які обходяться певними країнами та їхніми компаніями”, — сказав він.
Економіст констатував, що країни ближнього російського закордоння, ті ж Казахстан, Азербайджан, — це мала крапля в чинному процесі. Водночас Пендзин зазначив, що за 2023 рік обсяг експортно-імпортних операцій між РФ та Китаєм зріс на 30%.
“Це величезний обсяг. Тому, природно, потрібно розуміти, що в цих 30% власне й перебувають ті нібито досить чутливі щодо санкційних обмежень позиції, яких так бракує Російській Федерації для того, щоб відтворювати свої військово-технічний комплекс”, — підкреслив він.
Читайте також: Захід розширюватиме санкційну політику проти РФ і країн, які допомагають Кремлю озброюватись — подробиці (ВІДЕО)
Раніше повідомлялося, що західні аналітики стурбовані поглибленням співпраці між Росією, Китаєм, Північною Кореєю та Іраном. Як заявив колишній спічрайтер Білого дому Девід Фрум, світ зіткнувся з “глобальним об’єднанням диктаторів”.