Нова хвиля підписання двосторонніх угод у сфері безпеки — і з країнами Північної Європи, і кількома днями раніше з Іспанією, Бельгією та Португалією — важлива як сама по собі, так і напередодні Глобального саміту миру. Таку думку висловив кандидат політичних наук, голова Міжнародної асоціації малих міст Олексій Буряченко в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Ми справді довго чекали на цю нову хвилю підписань. До речі, це ще не всі країни, які вже майже фіналізували відповідні довгострокові договори про безпеку. Я нагадаю, що ці договори підписуються на 10 років і не залежать, скажімо так, ні від вступу України до Європейського Союзу, ні від вступу України до НАТО. Це абсолютно автономні двосторонні договори, в яких проговорюються індивідуальні умови між Україною та, відповідно, іншим підписантом”, — зазначив він.
Буряченко нагадав, що підписані угоди включають не лише військову та матеріальну допомогу Україні, підтримку її європейської та євроатлантичної інтеграції.
“Я нагадаю, що там також проговорюється участь у саміті миру, підтримка формули миру Володимира Зеленського, компенсація завданих Російською Федерацією збитків та створення міжнародного військового спеціалізованого трибуналу”, — каже кандидат політичних наук.
На думку гостя ефіру, переговори президента України Володимира Зеленського в країнах Європи та підписання договорів про безпеку напередодні мирного саміту здійснює певний вплив і на позицію країн глобального Півдня.
“На тлі того, що ми зараз активно збираємо партнерів перед самітом миру, який відбудеться дуже скоро, 15—16 червня, така динаміка з підписанням безпекових договорів та їх конструктивна складова є дуже важливими для наших партнерів не лише серед країн Європейського Союзу та НАТО, але й серед країн, наприклад, глобального Півдня. Країн, які перебувають під постійним впливом путінського режиму, який намагається зробити все можливе і неможливе, щоб або зірвати саміт, а це вже неможливо, або хоч відтягнути частину країн Африки, Латинської Америки, Середньої Азії від участі. Так от ці країни, коли вони бачать максимальний рівень представництва таких багатих, серйозних і впливових країн — Іспанія, Німеччина, Франція, Португалія, Норвегія — то, звичайно, для них це серйозний мотиваційний фактор також надіслати свою делегацію на установчий форум миру за формулою миру Володимира Зеленського”, — вважає Олексій Буряченко.
Читайте також: Участь у саміті миру підтвердили майже 100 держав та організацій, — президент України
Нагадаємо, на саміті Україна — Північна Європа у Стокгольмі Україна підписала безпекові угоди зі Швецією, Норвегією та Ісландією. Трохи раніше було підписано подібні угоди з Іспанією, Бельгією та Португалією. Загалом Україна підписала вже 15 угод щодо безпеки.