Під час робочого візиту до Королівства Швеція сьогодні, 31 травня, президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром країни Ульфом Крістерссоном. Основними темами обговорення стали поглиблення оборонного співробітництва, шлях України до Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу (НАТО), а також підготовка до Глобального саміту миру. Про це повідомляє FREEДОМ із посиланням на пресслужбу глави держави.
Зеленський подякував Крістерссону за організацію третього саміту Україна — Північна Європа у Стокгольмі та відзначив вагому всебічну допомогу з боку Швеції від початку повномасштабної війни, яку розв’язала Росія.
Лідери обговорили подальший розвиток двосторонньої співпраці в пріоритетних напрямах, зокрема можливості започаткування спільних оборонних виробництв на території обох держав.
Сторони скоординували подальші кроки, щоб забезпечити виконання кожного положення підписаної сьогодні двосторонньої безпекової угоди.
“Вдячні за сильну угоду, яка серед іншого передбачає понад 7 мільярдів доларів військової допомоги Україні на 2024-2026 роки. Окремо хочу відзначити та подякувати за 16-й пакет військової допомоги обсягом 1,25 мільярда доларів США, який відповідає запиту України та нашим нагальним потребам”, — наголосив глава держави.
Президент України акцентував на важливості активної позиції Швеції у підготовці до першого Глобального саміту миру, який має відбутися вже 15-16 червня у Швейцарії. Зокрема йдеться про один з пунктів формули миру “Радіаційну та ядерну безпеку”, де Швеція співголовує.
Також сторони приділили увагу розвитку України на шляху інтеграції до ЄС і НАТО.
Зеленський подякував за підтримку Стокгольмом прагнень Києва, який розраховує на початок переговорного процесу про вступ до ЄС вже у червні, а також на сильні рішення саміту НАТО у Вашингтоні, що наблизять Україну до членства в Альянсі.
Читайте також: Участь у саміті миру підтвердили майже 100 держав та організацій, — президент України
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський сьогодні, 31 травня, прибув до Стокгольма, де взяв участь у третьому саміті Україна — Північна Європа.
Як повідомлялося раніше, крім безпекових угод з Норвегією та Швецією, Україна також уклала безпекову угоду з Ісландією.