З політичного погляду, присутність на Глобальному саміті миру в Швейцарії президента США Джо Байдена відіграє ключову роль. По-перше, це надає авторитету самому заходу, а, по-друге, стає стимулом для інших глав держав узяти в ньому участь. Про це сьогодні, 29 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив народний депутат України, голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.
“З погляду міжнародного права важливим є представництво держави в цілому. А хто конкретно представлятиме державу, у кого будуть повноваження на представництво, питання другорядне. Головне, що хто б не був, він уже представляє державу на саміті миру”, — сказав він.
Мережко зазначив, що в політичному аспекті особистість представника країни на саміті має значення.
“Ми прекрасно розуміємо, що безпосередня участь американського президента, по-перше, додає авторитету саміту миру, а, по-друге, є певним стимулом для інших лідерів і глав держав взяти участь. Тому, звичайно, необхідно боротися за те, щоб президент США особисто взяв участь у саміті”, — наголосив політик.
За його словами, Київ має ставити перед собою амбітні, у позитивному сенсі, цілі, такими є правила дипломатії.
“Наприклад, якщо приїде державний секретар США Ентоні Блінкен, це також буде успіхом і дипломатичною перемогою. Однак прагнути до того, щоб прибув сам президент, важливо, адже це саміт, який передбачає зустріч на найвищому рівні. Залишається певна інтрига. Можливо, тут американська дипломатія діє правильно. Можливо, буде сюрприз, ми сумніваємося, але в кінцевому підсумку президент США візьме безпосередню участь у саміті”, — резюмував Олександр Мережко.
Читайте також: “Дійсно важливий”: Україна готує Глобальний саміт миру, альтернативи якому немає (ВІДЕО)
Нагадаємо, Глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня в Бюргенштоку (Швейцарія). Для забезпечення безпеки країна може задіяти до 4 тис. військовослужбовців.