Екіпаж бойової машини піхоти (БМП) бере участь у бойових штурмах, часто приймає вогонь на себе і, ризикуючи своїм життям, евакуює поранених бійців з поля бою. Про роботу героїчного екіпажу БМП-2 розповіла кореспондентка телеканалу FREEДОМ Олена Грамова.
Світанок — найкращий час для того, щоб дістатися до місця базування екіпажів бойових машин піхоти. У цей час доби бійці можуть перебувати на відпочинку, хоча загалом у хлопців робота є завжди. БМП-2 — багатофункціональна техніка. Її використовують як для підвезення піхоти та прикриття роботи танків, так і для евакуації поранених солдатів. Такі екіпажі — ціль номер один для противника.
“Будь-яка техніка — це головна ціль, яку виберуть, тому вона завжди діє або на одному рівні з піхотою, на одній лінії, або ззаду — від 50 до 200 м іти за танком, якщо його прикриває”, — пояснив оператор-навідник 30-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) імені князя Костянтина Острозького Сергій.
Бойова машина оснащена 30-міліметровою автоматичною гарматою. Салон розрахований на транспортування сімох десантників. У самому ж екіпажі три людини: командир, оператор-навідник і водій-механік. Часто бійцям доводиться заїжджати в найгарячіші точки фронту.
“Їздили за пораненими, перед нами вже міномет зустрічав. Машини розверталися. Кажу командиру, що нас зустрічають. Він у відповідь — виконуємо завдання. Усе. Рвонули, вивезли”, — розповів водій-механік БМП-2 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького Олександр.
Екіпаж цієї машини вже не раз був атакований російськими військами. По них застосовували протитанкові керовані ракети та ударні дрони. Військовослужбовці згадують, як не раз, виконуючи бойове завдання, буквально проривалися крізь вогонь супротивника, у момент, коли на них летіли снаряди реактивного залпового вогню.
“Коли на тебе йдуть розриви, єдине що ти можеш зробити — пройти крізь них. Не встигаєш нікуди піти — ні вліво, ні вправо. Немає в тебе можливості. Машина взяла весь удар на себе. Пощастило. Ми просто пройшли цю смугу, де було попадання”, — додав Сергій.
Керувати бойовою машиною піхоти нескладно, каже водій-механік. Головне стежити за її технічним станом. Якщо все справно працює, то до бойового виїзду екіпаж готується за лічені хвилини.
Можна подумати, що шум від двигуна добре чути на далекій відстані. Але українські захисники зазначають, за певних погодних умов машину, що наближається, можна не почути, перебуваючи за 100 м від неї.
БМП-2 важить 14 т, але легко набирає швидкість. Вона легко долає бездоріжжя. На борту знаходиться так званий “мангал” — це захист від дронів. Також на борту розташована система радіоелектронної боротьби.
Але навіть із такими засобами захисту при кожному бойовому виїзді екіпаж завжди ризикує своїм життям. Кажуть, страх є завжди, але в пріоритеті — виконати бойове завдання.
Свої бойові завдання захисники продовжують виконувати на одному з найгарячіших напрямків на Донеччині — Бахмутському плацдармі. Тут сили української оборони щодня відбивають до десятка штурмових атак російської армії.
Читайте також: Як ударні дрони стримують просування ЗС РФ у Харківській області — репортаж (ВІДЕО)