Російські окупанти дещо зменшили темпи атак у Харківській області. Вони створили два плацдарми на цьому напрямку — це перша фаза їхньої кампанії. Її ворог реалізував не так, як йому хотілося. Далі, найімовірніше, росіяни готуватимуться до подальших наступальних дій. Таку думку озвучив військовий аналітик Олексій Гетьман в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 29 травня.
Будь-який наступ, пояснив аналітик, відбувається хвилеподібно: армія атакує, займає певні позиції, закріплюється. Далі з цього місця розвиваються наступальні дії.
“Росіяни створили на Харківщині два плацдарми в глибину приблизно на п’ять-сім км, у ширину — 13-15 км. Це плацдарми для наступальних дій бригади. Одна бригада наступає по фронту на 10-15 км. І ось зараз є у противника для двох бригад там плацдарми. Якщо їх з’єднати, це буде вже плацдарм по лінії фронту до 40 км. На цій відстані може наступати дивізія. Зараз там перебуває 18-та російська дивізія. Першу фазу, створення цих плацдармів, росіяни виконали. Виконали не так, як їм хотілося, а так, як ми їм дозволили”, — сказав Гетьман.
За словами аналітика, російські війська зазнали великих втрат, але вони для окупанта не критичні. Далі, вважає Гетьман, російські загарбники готуватимуться до подальших наступальних дій.
“У створенні цих двох плацдармів росіяни задіяли приблизно 15% своїх сил і засобів, які там перебували. Тому там є можливості у них пробувати, принаймні, проводити наступальні дії в бік Харкова. Однак угруповання, чисельність якого на даний момент налічує 40-50 тис. живої сили, не здатне ані оточити, ані захопити таке велике місто. І росіяни це прекрасно розуміють. У реальності у них, напевно, таких планів і немає”, — зазначив гість ефіру.
Для російських військ стоїть завдання підійти ближче до Харкова, щоб отримати можливість вести обстріли зі ствольної артилерії, вважає аналітик.
“На відстань 10-15 км або навіть 5 км їм би дуже хотілося підійти. Адже тоді можна зі ствольної артилерії вести прицільний вогонь уже по місту. Ось для них це було б, скажімо так, успішним розвитком ситуації”, — зазначив спікер.
Але ті лінії оборони ЗСУ, які там побудовані, не дадуть змоги ворогові реалізувати свої плани, вважає експерт.
“Приїжджав туди президент України, там проводилася Ставка верховного головнокомандувача ЗСУ, звітували керівники відповідних військово-цивільних адміністрацій. За їхніми даними, фортифікації побудовані досить серйозні, й шанси росіян підійти до Харкова — мінімальні”, — резюмував Гетьман.
Читайте також: Розширення бойової зони в Харківській області загрожує обваленням інших російських фронтів, — Варченко