У тактиці дій російського генералітету нічого не змінилося з часів Другої світової війни. У сучасній війні технологій РФ воює переважно людським ресурсом. Мобілізаційний резерв Російської Федерації — близько 12 млн осіб. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 26 травня, сказав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.
“Використовується тактика переваги в особовому складі і, відповідно, за рахунок цього відбувається вирішення тактичних, стратегічних питань. Мобілізаційний резерв Російської Федерації — близько 12 млн осіб. В України це 2,5-2,7 млн. Тобто якщо, умовно, Україна здійснить призов всього чоловічого населення від 18 до 60 років, усе одно чисельна перевага російських окупаційних військ буде близько 1:4, 1:5. І це прекрасно розуміють у Російській Федерації”, — зазначив експерт.
Снєгирьов зауважив, що російська армія відстала технологічно від країн НАТО і від Сил оборони України. І тому російське командування чудово розуміє, що єдина можливість подальшого просування вглиб української території — це використання тактики так званих “м’ясних штурмів”.
“Якщо за часів Другої світової війни ця тактика носила назву “жуковщина”, за прізвищем маршала Жукова, то тепер до російського військового новоязу увійшло таке поняття, як “мурадовщина”, за прізвищем російського генерала Мурадова. Він командував штурмом військ РФ у районі Вугледара, який призвів до численних втрат серед особового складу та живої техніки окупантів”, — сказав гість ефіру.
Російська Федерація поки що має можливість поповнення особового складу щомісяця на близько 40 тис. осіб, зазначив Снєгирьов.
“Це дає можливість компенсувати їм втрати особового складу. Навіть ті, які зросли останнім часом із 800 за добу до 1,5 тис. Тобто близько 40 тис. осіб — якраз та кількість, яка дає змогу російським окупантам вести активний характер бойових дій”, — наголосив Снєгирьов.
За його словами, здебільшого цю цифру становить категорія так званих мобілізованих. Зокрема громадян України, які проживають на окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонських областей. В окупації — тотальний характер мобілізації чоловіків від 18 до 65 років.
“Друга категорія — це спецконтингент К, тобто ув’язнені, які за указом Путіна після так званого заколоту Пригожина мають можливість укладати прямий договір із Міністерством оборони Російської Федерації. З урахуванням того, що в російських в’язницях приблизно 350-400 тис. ув’язнених, цієї кількості ще достатньо для поповнення особового складу”, — доповнив спікер.
І третя категорія, за словами аналітика, це іноземні добровольці.
“Російська Федерація активно вербує зараз громадян Непалу, Судану, Сомалі, виплачуючи їм грошове забезпечення в розмірі 500 дол. Це копійки, порівняно з грошовим забезпеченням російських окупантів. Але для представників цих країн — це великі гроші і можливість заробити на війні, на вбивствах українців. Тому, на жаль, Російська Федерація має можливість поповнення втрат серед особового складу. Буде використовуватися і надалі тактика, відома як “за ценой не постоим”. Тобто нічого не змінилося з часів Другої світової війни. Таким є ставлення політичного і військового керівництва РФ до життів військовослужбовців окупаційної армії”, — резюмував Снєгирьов.
Нагадаємо, втрати російських окупантів на Харківському напрямку у 8 разів перевершують українські. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю журналістам із країн Центральної Азії. За його словами, за тиждень на фронті гине 2-3 тис. російських військових.
Як повідомлялося раніше, від початку повномасштабного вторгнення РФ агресор втратив понад 500 тис. військових.