Безпілотні літальні апарати (БпЛа) не зможуть замінити роботу артилерії, але й без них уже неможливо уявити сучасну війну. Так, робота групи ударних дронів українського батальйону “Ахіллес” 92-ї бригади імені Івана Сірка Збройних сил України допомагає стримувати просування російських окупаційних військ углиб Харківської області, інформує FREEДОМ.
“Це практично як керована ракета. Ви буквально всюди, і ви можете вразити живу силу й транспортні засоби. Якби не ця штука, Бог знає, що б сталося. БпЛА дуже важливі, — мають максимальне значення”, — зазначає військовослужбовець ЗСУ з позивним “Кальвадос”.
Для групи ударних дронів батальйону “Ахіллес” 92-ї бригади імені Івана Сірка завжди є робота. Вони там, де гаряче. Тривалий час їхній підрозділ виконував завдання на Бахмутському напрямку. Тепер — допомагають зупиняти наступ російських окупантів на Харківському.
Обов’язки в групі чітко розподілені. Військовослужбовець із позивним “Архип” відповідає за складання та підготовку дрона до роботи.
“Моя робота — підготувати дрон до вильоту, тобто підготувати боєкомплект, підготувати батарею та вибрати правильний дрон, тому що частоти різні”, — пояснює чоловік.
Військовослужбовець переконаний, що без дронів робота штурмовиків і піхотинців була б більш ризикованою.
“Звичайно, вони важливі. Взяти вчорашній приклад. Штурмова група штурмувала будівлю, де сидів кулеметник. Просто йти назустріч кулемету — смерть. За допомогою FPV — ми нейтралізували кулеметника, і увійшли там у будівлю і взяли полонених, а наші всі залишилися живі”, — наголошує “Архип”.
Дрони не можуть замінити артилерію, як і артилерія не може справлятися із завданнями БпЛА. На фронті кожен виконує свою функцію.
“Дрони, я вважаю, такі самі, як артилерія, але менш витратні та більш керовані. Тому що артилерія — не найточніша зброя, починаючи з мінометів — точно. Дрон, якщо все нормально з сигналом — досягне мети в 90% випадків”, — зазначає військовослужбовець.
За понад два роки повномасштабної війни індустрія БпЛА значно зробила крок уперед. Головне — не втрачати темпів розвитку та вміти адаптуватися до реалій, кажуть військові.
“Інновацій завжди більше, тому противник постійно адаптується. Радіоелектронна боротьба, частоти. І ми теж постійно працюємо над цими питаннями, завжди шукаємо альтернативу. Таким чином це колосально змінило війну”, — пояснює “Кальвадос”.
Для операторів БпЛА важливо ретельно маскуватися й не давати помітити себе противнику.
“Головне в нашій роботі — не розкривати себе, тому що, якщо ти розкриєш себе, ти — пріоритетна ціль для противника, і вони тебе розберуть. Вони навіть можуть навести на тебе пару самохідних артилерійських систем і стріляти без зупинки, доки не доб’ються мети, а можливо, навіть запустять пару КАБів”, — наголошує військовослужбовець.
Кожен із цих чоловіків — уже не перший місяць на фронті. І попри втому, кажуть, розслаблятися немає часу.
“Ми працюємо взагалі без вахт, тож… Ми працюємо, працюємо, працюємо. Ворог не дрімає, він увесь час намагається нас дістати то тут, то там чи ще десь, тому треба працювати по максимуму”, — акцентує “Кальвадос”.
Додає наснаги, кажуть військові — кількість знищених ворожих цілей і врятовані життя своїх побратимів.
Читайте також: Число жертв у Харкові зросло до семи — рятувальники ліквідовують наслідки російського удару (ФОТО, ВІДЕО)
Як повідомлялося, сьогодні, 23 травня, російські окупанти завдали щонайменше 10 ракетних ударів по Харкову і передмістю ракетами С-300 і С-400: семеро людей загинули на місці, ще 17 були поранені.