Глобальна мета минулого візиту Путіна до Китаю — збільшити взаємодію і зміцнити наявну співпрацю. Але не йдеться про всеосяжну дружбу Китайської Народної Республіки з Російською Федерацією. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів посол України в КНР (1999-2001 рр.), співголова Українсько-китайської ділової ради Ігор Литвин.
Він зазначив, що не варто очікувати негайних результатів від цього візиту. Оскільки основна частина переговорів Путіна та Сі Цзіньпіна прихована від публічного огляду.
“Якими є результати реальних домовленостей, ми дізнаємося пізніше”, — сказав Литвин.
Імовірніше, перемовини йшли про збільшення китайсько-російської взаємодії у сферах, які цікавлять і Китай, і Росію. Китай насамперед цікавить постачання енергоресурсів із Росії. Росію — військовий напрямок, зокрема взаємодія в галузі супутникової розвідки, отримання з Китаю запчастин для винищувачів, мікрочіпів, верстатів, електронних датчиків, радіоелектроніки тощо.
“І, ясна річ, що все це не буде виноситися назовні, щоб не окреслити свої плани на майбутнє”, — зазначив експосол.
Путіна цікавить і просування у світі китайського “мирного плану” щодо врегулювання війни, розв’язаної ним проти України. Але, по суті, пропозиція Китаю говорить не про справедливу фіналізацію війни, а про її заморозку.
“Ясна річ, що Китаю важливий мир, йому не потрібна війна, оскільки рвуться логістичні ланцюжки, не працюють виробничі зв’язки, раніше вкладені інвестиції. І Китаю хотілося б, звичайно, щоб це все закінчилося”, — продовжив Литвин.
Росія може скільки завгодно заявляти, що Китай є її стратегічним партнером. Насправді всеосяжної дружби між цими країнами немає, упевнений експерт.
Читайте також: “Віслюк китайського господаря”: візит Путіна до Пекіна проаналізували експерти
Нагадаємо, 16 травня російський диктатор Володимир Путін відвідав Китай. Це його перший закордонний візит після “інавгурації”, яка відбулася 7 травня. Із собою до Піднебесної він привіз майже всіх ключових кремлівських чиновників.
Читайте також: Не суверен, а васал: про що просив Путін Сі Цзіньпіна і навіщо привіз із собою велику делегацію (ВІДЕО)