Білорусь будує військову базу, рівновіддалену від кордонів з Україною та Литвою — деталі розкрила Красуліна

Кордон з Білоруссю. Ілюстративне фото: pravda.com.ua

Білорусь будує військову базу в Осиповичах, які рівновіддалені від кордонів з Україною та Литвою. Про це сьогодні, 16 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла прессекретарка лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської Анна Красуліна.

За інформацією The New York Times, там, імовірно, зберігатиметься російська тактична ядерна зброя.

“Ця точка практично рівновіддалена від обох кордонів — українського і литовського. Центр Осиповичів — це 190 кілометрів від України та 205 — від кордону з Литвою. А якщо це ще й не в центрі міста, а десь там, умовно, 20 кілометрів на північ, тоді це буде зворотне співвідношення, ближче до Литви. Ця точка — 90 кілометрів від Мінська. І найголовніша вимога, яку має задовольняти ця точка, — вона має бути добре захищена військами ППО, базами ППО, тобто повністю перебувати у сфері їхнього захисту для того, щоб у разі завдання удару першого ж, якщо вони зберуться використати цю зброю, щоб захистити цю ядерну зброю. Крім того, щоб логістично було досить зручно обслуговувати, забезпечувати цю базу”, — сказала вона.

При цьому Красуліна сумнівається, що там справді зберігатиметься ядерна зброя.

Водночас вона впевнена, що якщо Кремль ухвалить рішення про застосування ядерної зброї з території Білорусі, то у самопроголошеного президента Олександра Лукашенка дозволу не запитуватимуть.

“Він просто обслуговуючий персонал — це перше. І друге — жодних сумнівів, що якби у нього була така можливість, абсолютно точно його б не зупинили ані міркування гуманності, ані навіть міркування раціональні, що станеться потім. Для нього принципово важливо відчувати себе володарем чужих доль. Він цим живе, знищуючи інших людей, підвішуючи їх під якісь майбутні проблеми, наприклад, створюючи справи проти своїх же чиновників та інше. При цьому, за іронією долі, насправді ніхто йому не дасть ключі від пускових установок. Тож це тільки гіпотетичні наші міркування”, — сказала спікерка.

Красуліна наголосила, що для Лукашенка мати в розпорядженні ядерну зброю — це мрія, тоді як самі білоруси, зокрема й прихильники самопроголошеного президента, виступають проти розміщення ядерної зброї на території країни та проти участі у війні.

Читайте також: 65% білорусів проти розміщення ядерної зброї РФ у своїй країні, але Лукашенку начхати на громадську думку, — Вячорка

Нагадаємо, Міністерство оборони Білорусі 7 травня оголосило про “раптову перевірку” засобів-носіїв нестратегічної ядерної зброї — слідом за аналогічною заявою Російської Федерації. Військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов вважає, що це ніщо інше, як елемент військово-політичного шантажу.

Прямий ефір