З кожним місяцем прихильників ідеї Макрона про відправку військ західних країн в Україну стає все більше. По суті, питання відправки військ з Європою вже вирішено. Наразі йдеться про параметри цієї місії, яка буде присутня в Україні. Про це сьогодні, 15 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
“Ініціатива щодо відправки іноземного контингенту в Україну спочатку виходила від Франції. Саме вона запустила цей процес, який з часом почав набирати обертів. Зараз дискусію про можливість відправити своїх військових в Україну ведуть: Литва, Естонія, Швеція, Польща, Нідерланди, Данія. Тобто, формується склад антивоєнної коаліції. Тому, я думаю, поява іноземних військових в Україні — це всього лише питання часу”, — розповів Мусієнко.
За його словами, наразі предметом дискусій є питання про згоду самої України на перебування іноземного контингенту в країні. Адже без її принципової згоди перебування іноземних військових на території країни неможливе. Також наразі триває процес узгодження важливих технічних моментів: кількість військ, що будуть присутні на місії, мандат цих військ, що вони повинні будуть виконувати й головне — де вони розміщуватимуться.
“Є країни, які пропонують розмістити іноземний військовий контингент у західному регіоні України. Деякі країни пропонують розмістити іноземний контингент у центральній частині України і виконувати функції з охорони особливо важливих об’єктів. Крім того — виконувати функції з прикриття деяких ділянок кордонів у другій і третій лініях оборони. І прикривати, скажімо так, важливі міста, такі як — Київ, Одеса, Львів”, — уточнив експерт.
Він зазначив, що крім свого основного завдання — охорони аеродромів, важливих об’єктів і великих міст, іноземні війська допоможуть звільнити українські резерви для фронту. І додав, що така співпраця буде вигідна не тільки Україні, а й представникам зарубіжних країн.
“Лідерам європейських країн цікаво, щоб їхні військові змогли отримати реальний бойовий досвід і перейняти досвід українських захисників. Їхні військові радники системно працюють над тим, щоб переймати українські технічні рішення, зокрема пов’язані з використанням безпілотників, систем радіоелектронної боротьби, з вивченням того, як змінюється поле бою, як змінюються умови бойових дій і умови ведення війни. Ну і найголовніше, що для них дуже важливо вивчати, як воює Росія. Адже це ймовірний противник і ймовірний агресор проти них”, — констатував Олександр Мусієнко.
Читайте також: Небезпека путінської Росії для Європи: які шанси, що західні війська опиняться в Україні — думки експертів