Однією з найскладніших ділянок фронту в Донецькій області залишається Авдіївський напрямок. Увійшовши в Очеретине, окупаційні війська РФ продовжили рух на захід й просунулися на флангах від цього селища. Через це в довколишніх населених пунктах збільшилася кількість охочих виїхати, повідомляє FREEДОМ.
Село Зоря розташоване всього за 8 кілометрів від лінії фронту та останнім часом активно обстрілюється російськими військами. Загарбники активізувалися на Очеретинському напрямку, тому евакуація звідси місцевих жителів стала основним завданням для місцевої влади та волонтерів. Цього разу гуманітарна місія “Проліска” вивозить багатодітну сім’ю.
“З моменту загострення воєнної ситуації навколо Очеретиного гуманітарна місія “Проліска”, окрім основної своєї діяльності, займається тим, що евакуює багатодітні сім’ї, сім’ї з дітьми та літніх людей з лінії фронту. Наразі це села Зоря, Калинове, Стара Миколаївка… Вивозимо їх у більш безпечне місце. Наразі це — Костянтинівка. І тут уже наші бусики більш комфортабельні розвозять або по шелтерах, звідки людей евакуюють углиб України, або ж адресно розвозимо по Донецькій області”, — розповів представник гуманітарної місії “Проліска” в Донецькій області Євген Ткачов.
Із собою люди беруть лише найцінніше — те, що може поміститися в ручну поклажу. Крім речей із собою забирають й домашніх улюбленців — чотирьох голубів.
“Ця сім’я із семи осіб. Вони хочуть їхати на західну частину України до знайомих у Мукачево, тож відвозимо спершу на шелтер у Краматорську, з Краматорська їх мікроавтобусом повезуть на Дніпро, а з Дніпра вже прямим потягом до Ужгорода”, — сказав Ткачов.
Мешканка Зорі Наталя — багатодітна мати. Вона розповідає, рішення евакуюватися ухвалили через ризик стати жертвами частих обстрілів.
“Так, останнім часом взагалі розбешталися, стріляють, дітей треба вивозити. Дітвора без мене — нє. Ось і поїхали. Зважилися і все, ризикуємо. Зараз так їхати — дороги обстрілюються, й все на світі. А ще якщо через Харків, та й Дніпро — усе ж. Ну, яка може бути ситуація? От то й виїжджаємо. Дітей, головне, що взяла. І переодягати їх. І голубів. Найголовніше: дітей і голубів”, — каже вона.
Людям нелегко залишати рідну домівку та землю, яка годувала багатодітне сімейство.
“Двір великий, сад. За садом городи. З городів й жили. Господарство. Ой, Господи, через це ми й засмучуємося так. Там нічого такого не буде”, — зазначила Наталя.
Сім’я вирушає до рідних, сподіваючись повернутися додому за пів року.
“Хотілося б, звісно, раніше приїхати. Городи ж посадити”, — каже Наталя.
Щодня співробітники гуманітарної місії “Проліска” роблять дві-три поїздки до прифронтових населених пунктів у Донецькій області та евакуюють приблизно 15 осіб.
Читайте також: Вовчанськ намагаються стерти з лиця землі: про кількість постраждалих та евакуацію розповіли в Харківській облраді