Як закрити небо над Україною — пропозиції союзників (ВІДЕО)

Комплекс ППО Patriot. Фото: gettyimages.com

Україна терміново потребує систем протиповітряної оборони. Таку заяву зробив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, передає FREEДOM.

За його словами, остання російська масована атака проти України поповнила список численних воєнних злочинів Росії.  У ніч на 8 травня Росія атакувала енергетичну інфраструктуру у Львівській, Вінницькій, Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Івано-Франківській областях.

“Росія завдала ще одного масованого удару по українській цивільній інфраструктурі, поповнивши довгий список своїх воєнних злочинів. Посилення ППО України, а також створення Фонду військової допомоги Україні будуть пріоритетом на засіданні Ради у закордонних справах за участю міністрів оборони”, — заявив Жозеп Боррель.

Як пише газета FAZ, країни НАТО можуть допомогти Україні захистити частину її західної території від атак російських дронів. Зокрема за допомогою систем ППО, розташованих на східних кордонах Альянсу. Наприклад, у Польщі чи Румунії. Такий розвиток не виключають представники низки німецьких політичних партій. Серед них — правляча Вільна демократична партія Німеччини (ВДП) і Християнсько-демократичний союз (ХДС).

Наприклад, представник ХДС Родеріх Кізеветтер переконаний, що такий підхід розвантажить українську протиповітряну оборону і дасть їй змогу захистити фронт. Як приклад німецький опозиціонер згадав про Ізраїль, якому в квітні США, Франція та Велика Британія допомогли відбити масовану повітряну атаку з боку Ірану.

“Такий підхід став би кроком у тому ж напрямку, про який думає і президент Франції Еммануель Макрон, який не виключив відправлення французьких військових на допомогу Києву”, — з публікації газети FAZ.

Західні держави не дають Україні певних видів озброєння і остерігаються присутності своїх сил в Україні — заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю американському телеканалу PBS. За його словами, росіяни зуміли зруйнувати Трипільську ТЕС, оскільки в України закінчилися ракети.

“У них стоїть зброя, злітають літаки з Криму, і б’ють нас звідти ракетами. Як можна їх знищити? План — дуже простий і зрозумілий. Є конкретна зброя, яка потрібна, щоб іти вперед. Є конкретна зброя, щоб захистити небо. Є конкретні засоби, щоб розблокувати небо. Він є. Наші партнери не просто знають все, що Україні необхідно технічно, але ще й мають на руках те, що нам потрібно”, — зазначив президент Зеленський.

На думку аналітиків, західні країни уважно стежать за маневрами в Білорусі з відпрацюванням застосування ядерної зброї. З 8 травня в Білорусі почалися навчання, в яких залучені ракети й військові літаки, здатні нести тактичну ядерну зброю. Вони проводяться спільно з Росією.

“Подивимося ще результати цих навчань з використання тактичної ядерної зброї. Подивимося, як вони відбуватимуться, які будуть реакції. Але мені здається, що наші партнери вже готові до ухвалення рішення про те, що можна дозволяти, можливо, певні види зброї. Можливо, щось дуже конкретне. Припустимо, озброїти F-16 ракетами класу “повітря-поверхня”, які можуть бити, знищувати ці точки. Ці пускові установки й “Іскандерів”, і С-300, і С-400, які йдуть по Харкову, Можливо, якась обмежена зона”, — заявив авіаційний експерт Костянтин Криволап. 

Водночас за словами президента Чехії Петра Павела, Європа перебуває на початку тривалої конфронтації з Росією. Але, на думку чеського лідера, вона необов’язково буде військовою. Все ще існує ймовірність того, що РФ зрозуміє, що вона не в змозі перемогти Україну.

Читайте також: Війна Росії проти України дала поштовх розвитку світового ринку озброєння — думка аналітика

Прямий ефір