Заздалегідь було відомо, що жодних кардинальних перестановок у російському уряді після так званої “інавгурації” Путіна не буде. Так і виявилось. Однак звільнення Сергія Шойгу з посади міністра оборони РФ все ж стало несподіванкою, попри те, що подібні чутки ходили. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала кореспондентка BBC Ольга Івшина.
“Відставка Шойгу — таки несподіванка. Несподіванка, що це відбувається у неділю ввечері. Несподіванка, загалом, що змінює його людина без досвіду військової служби, без досвіду роботи у військовому відомстві… Мабуть, Росія наслідує тенденцію, яка популярна в багатьох західних країнах, коли міністерство оборони очолює людина не військового бекграунду, а цивільний менеджер, котрий добре розбирається саме в економіці”, — коментує гостя ефіру.
Вона зазначила, що Путін у кадровій політиці консервативний, дуже цінує особисту відданість, а Шойгу йому, безумовно, відданий, а також не відправляє у відставку за провали та промахи. У цьому можна було переконатися і на прикладі самого Шойгу, якого не покарали за провальне вторгнення в Україну. Але зараз, як вважає Івшина, Путіну необхідно навести фінансовий лад у військовому відомстві щодо витрат.
“Наразі на оборону, а точніше на напад, у Росії витрачається 6% ВВП. Це гігантська цифра, це величезні гроші, й це гроші, які йдуть із російського бюджету в момент, коли зовні російська економіка має непоганий вигляд, але фахівці кажуть, що складності, шорсткості набираються. Поступово проблем для російської економіки буде дедалі більше. Тому зараз, справді, якщо Путін хоче продовжувати вторгнення, продовжувати нарощувати обороти у плані військового виробництва, йому, звісно, потрібний хоча б якийсь лад у військовому відомстві”, — зазначає журналістка.
Вона звертає увагу, що начальник Генштабу Микола Герасимов залишається на місці, а це означає, що керівництво військовим плануванням Путіна влаштовує.
“Він [Герасимов] залишився на своєму місці, попри всю критику на його адресу. І це дуже важливо. І це говорить про те, що щоденне керівництво вторгненням не змінюється, не йде з рук військових. Змінюється лише верхівка, можливо, саме для того, щоб наростити ефективність російської військової машини”, — вважає Ольга Івшина.
Читайте також: Різкий крок зневіреного Путіна та проблеми в російській “оборонці”: експерт про “перезавантаження” силового блоку у РФ
Нагадаємо, Путін звільнив Сергія Шойгу з посади міністра оборони й перевів у секретарі Ради безпеки Росії. Місце Шойгу посяде економіст Андрій Бєлоусов, а нову посаду для вже ексголови Радбезу Миколи Патрушева в Кремлі обіцяють назвати “протягом найближчих кількох днів”.