“Найважче — це чекати”: репортаж з Бахмутського напрямку (ВІДЕО)

Військовослужбовець ЗСУ на Бахмутському напрямку. Скріншот: uatv.ua

На сході України ситуація непроста. Найгарячішими напрямками залишаються Бахмутський та Авдіївський. Зокрема армія РФ безперервно намагається штурмувати українські позиції під містом Часів Яр Донецької області, повідомляє FREEДОМ.

Знімальна група телеканалу вирушає на позиції українських захисників вдосвіта, щоб не вистежили дрони противника. Але й прибувши на місце, довгий час не залишає бліндаж: над ним літає російський “Орлан”. У бліндажі розташований контрольно-спостережний пост. На ньому завжди перебуває група евакуації, військовослужбовці, які моніторять ситуацію у повітрі.

“Наше завдання — не спати, щоб нічого не пропустити, та повністю організація з доставлення боєкомплектів та евакуація. Ми як група доставки, група евакуації”, — пояснює військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України Андрій.

За його словами, пораненого бійця з поля бою завжди намагаються вивести якнайшвидше і встигнути з евакуацією. Людське життя — понад усе.

“Там людина. І кожна хвилина на рахунку. Якщо ми її не заберемо, ми її там і залишимо. Все. Наше завдання — забрати її. Наше завдання — завезти туди боєкомплект, наше завдання — щоби хлопці, які там працюють, зробили свою роботу. А ми маємо зробити свою роботу”, — каже Андрій, додаючи, що найскладніше в його роботі — чекати.

Він пояснює: коли йде бій, усі знають, що робити, куди йти, де є бензин, квадроцикл, машина, зброя.

“А ось найважче — це чекати. І слухати, як воно [безпілотник противника] дзижчить над головою”, — каже військовослужбовець.

Андрій на фронті від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Йому 52 роки. Розповідає, що на цій ділянці фронту штурми не припиняються ніколи. Щодня противник намагається прорвати українську оборону.

“Вони йдуть, ми стежимо за конкретним напрямком. Вони щодня намагаються його прорвати, висадити свій десант. Ми бачимо, як зупиняють наші хлопці техніку, десант та все інше. Допомагають нашим суміжним підрозділам, які у нас ліворуч, праворуч стоять. Закриваємо свою частину фронту”, — коментує військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Андрій.

Третій рік на фронті й 25-річний В’ячеслав. Спочатку служив у піхоті, але згодом був переведений до ПТУРистів — операторів протитанкових керованих ракет.

“Був постріл вночі на 4 750 м. Це дуже велика дистанція для “Джавеліна”. Це був квадроцикл у русі. Квадроцикл, який йшов від нас на віддалі, й дуже швидко їхав, але вдалося його уразити”, — ділиться В’ячеслав.

В арсеналі підрозділу — різні види протитанкових ракетних комплексів. Є й трофейний радянський переносний протитанковий ракетний комплекс “Фагот”, який дістався йому у важких боях під Бахмутом. Сьогодні ця зброя допомагає стримувати атаки противника.

“Стріляє він 111-ми та 113-ми ракетами (9М111 та 9М113, — ред.). 111-та летить на 2-2,5 км, 113-та — до 4 км. Може, й трохи більше, все залежить від того, як ці ракети зберігалися. Можуть і зовсім не полетіти. Тому що за радянських часів любили робити все абияк”, — коментує військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ В’ячеслав.

Є у підрозділу транспорт-всюдихід — квадроцикл. Бійці кажуть, що він може доставити військовослужбовця на будь-яку позицію та евакуювати у разі потреби, а також забезпечити підвезення боєприпасів.

“Це допомога наших волонтерів. Ми його трохи адаптували під перевезення боєприпасів: ракет до “Стугни”, інших засобів. Це модернізація для перевезення допоміжних засобів, таких як установки, бензин, особисті речі, боєприпаси. Також використовується для евакуації. Це універсальний засіб, який забезпечує нас, використовується дуже часто і, як показала практика, є дуже вдалим варіантом для сьогоднішнього дня”, — розповідає військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Омар.

Ситуація на Бахмутському напрямку залишається досить складною. Російські війська намагаються штурмувати Часів Яр, зайти на передові позиції Сил оборони України. Малі штурмові групи практично цілодобово прагнуть захопити місто і навколишні населені пункти. Проте Збройні сили України роблять усе можливе, щоб не віддати окупантам жодного метра української землі.

Нагадаємо, між Силами оборони України та російськими окупаційними військами впродовж доби відбулося 155 бойових зіткнень. Росіяни атакували майже по усій лінії фронту, найбільше — на Покровському та Краматорському напрямках.

Прямий ефір