Проєкт двосторонньої угоди щодо гарантій безпеки між Україною та Євросоюзом, який уже погодили посли країн — свідчення того, що Україна стане членом ЄС. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів радник директора Національного інституту стратегічних досліджень, дипломат Андрій Веселовський.
За його словами, текст документа поки що не оголошено офіційно, але вже відомо, що головний акцент у ньому робиться на двох речах.
“Перше — Україна буде членом Європейського Союзу. І союз робитиме все для того, щоб це сталося якомога швидше. Друге — після завершення війни або навіть раніше Євросоюз буде використовувати всі легальні економічні та політичні методи для того, щоб відновити суверенітет, територіальну цілісність і економічний добробут в Україні”, — зазначив дипломат.
Як розповів експерт, для того, щоб документ став офіційним, має відбутися ще кілька важливих етапів.
“Після того, як його схвалили посли ЄС, мають схвалити міністри закордонних справ. Потім його має схвалити Європейський парламент, а потім його мають схвалити на Європейській Раді, тобто глави держав і урядів. Інакше кажучи, документ має пройти ще три важливі етапи. А це займе ще мінімум півтора місяця”, — уточнив експерт.
На думку дипломата, цей договір між Україною та ЄС стане основоположним у розвитку подальших відносин ЄС з Україною. У цьому договорі Євросоюз певним чином гарантуватиме свій внесок в Україну, зокрема в її безпеку.
“Що стосується безпеки, тут важливо розуміти, що ЄС не має своїх гармат. Але у своєму наступному складі він матиме посаду європейського комісара з питань оборони та оборонного виробництва. І його завданням буде допомогти Україні створити потужний військово-промисловий комплекс (ВПК), об’єднаний із військово-промисловим комплексом Європейського Союзу. Те ж саме стосуватиметься і комісара з енергетики, і комісара з інфраструктури тощо. Ось чим сильний Європейський Союз — комплексністю, глибиною стратегічного мислення. І звісно, не будемо забувати про гроші. Усе це потребує дуже і дуже великих капіталовкладень. Тому в своєму договорі з Україною буде певним чином обіцяти вкладати в неї”, — резюмував Андрій Веселовський.
Читайте також: Після виборів у Європарламенті знову буде переважна більшість за Україну, — Подоляк