Існують сценарії, за яких французькі війська можуть увійти на територію України — аналіз Романюка

Військовий НАТО. Фото: nato.int

У штаб-квартирі НАТО розглядають сценарії прямої участі країн Альянсу у війні РФ проти України. Війська Франції можуть стати на захист кордону України та Білорусі або прикрити Одесу. Про це сьогодні, 7 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова Всеукраїнської громадської організації “Україна в НАТО”, член Атлантичної ради Юрій Романюк.

“Володимир Путін тисне на [самопроголошеного президента Білорусі Олександра] Лукашенка, хоче використати білоруську армію, в якій приблизно 40-50 тис. солдатів під рушницею. Вони можуть становити певну загрозу на півночі України. Саме тому [президент Франції Еммануель] Макрон пропонував Україні допомогу — розмістити французькі війська на півночі України, на білоруському кордоні, щоб не дати Білорусі та Росії напасти на Україну. А ті українські бригади, які перебувають там, будуть відправлені на схід і південь України”, — сказав він.

Для прикриття Одеси та південно-західного регіону України були б корисними війська НАТО, враховуючи їхнє озброєння.

“В Одесі, зокрема, така сама ситуація. В Одеській області, де розміщені наші певні військові підрозділи, буде ротація, там можуть вступити французькі війська, які будуть захищати своїми системами протиповітряної оборони (ППО), авіацією, прикривати Одесу, і, зокрема, і наш південно-західний регіон. Українські ж війська будуть спрямовані за ротацією на схід і південь України, в район Запоріжжя, Луганська, Донецька”, — розповів експерт.

У НАТО розглядають будь-які можливі сценарії розвитку подій і готові діяти. Окремі країни Альянсу можуть прийти на допомогу.

“У штаб-квартирі НАТО є цілий відділ стратегічного планування. Це їхній прямий обов’язок розуміти будь-які сценарії, які можуть статися у війні, розв’язаній Росією проти України. Окремі держави-члени Північноатлантичного альянсу допомагатимуть Україні так, як про це заявили у Франції, якщо третя сторона проявить агресію проти України. У випадку України — це окремі члени НАТО будуть проявляти ініціативу і бажання допомагати Україні”, — пояснив Романюк.

Він наголосив, що в разі провокацій з боку Росії щодо країн-членів Альянсу буде застосована 5-та стаття Вашингтонського договору.

“Якщо буде військова провокація проти Польщі та країн Балтії, оскільки вони країни НАТО, на відміну від України, тоді буде застосовано п’яту статтю Вашингтонського договору про спільний колективний захист своїх союзників, членів Північноатлантичного альянсу. Це головна різниця між Україною і членами НАТО”, — резюмував експерт.

Читайте також: Гібридна війна Росії проти НАТО є передумовою для переходу до гарячої фази протистояння, — Ягун

Прямий ефір