У Євросоюзу є кілька каналів, за якими можна ідентифікувати людей, які допомагають Росії обходити санкції. Про це сьогодні, 4 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів ректор Міжнародного інституту бізнесу, банкір та економіст Олександр Савченко.
Перший канал — банківський.
“Коли банки відкривають рахунок або здійснюють якусь грошову операцію, вони повинні дуже чітко розуміти, що вони роблять. Тому вони проводять вивчення цієї операції, вивчення цього клієнта. І якщо вони вважають цю операцію підозрілою, то інформують спеціальний орган — як правило, це при Мінфіні або при Центральному банку. І далі у взаємодії з поліцією можуть почати проводити розслідування”, — пояснив Савченко.
Другий канал — спецслужби тієї чи іншої країни.
“Вони за визначенням повинні 24 години на добу шукати такі канали, шукати фірми-порушники, шукати людей, які проводять протизаконні операції”, — додав експерт.
Третій канал — це поліція, у розпорядженні якої величезна база даних з камер відеоспостереження, і самі поліцейські патрулюють свою територію.
“І якщо поліція бачить підозрілі дії — припустімо, якийсь громадянин вантажить у багажник безпілотники, або провозять якісь підозрілі товари, зброю, це теж може стати приводом для затримання. А якщо знайдуть докази, то вже буде привід для арешту особи, яка сприяє обходу санкцій”, — продовжив Савченко.
Крім того, під наглядом податкових та інших служб мають перебувати всі компанії, які виробляють підсанкційну продукцію.
“Таких компаній багато в Європі. Це компанії й з мікроелектроніки, і з верстатобудування. Вони мають перебувати під наглядом різних спеціальних органів. Тому що початок ланцюжка обходу санкцій відбувається саме тут”, — зазначив економіст.
Також об’єктом підвищеної уваги в Євросоюзі мають бути громадяни з російськими паспортами, тому що “близько половини з них — це розвідники, це агентура”.
Читайте також: Громадян США та ЄС судять за порушення антиросійських санкцій — подробиці (ВІДЕО)
Нагадаємо, США запобігли постачанню великої партії електронних компонентів до Росії. Контрабанду в обхід санкцій організував російський бізнесмен Микола Григор’єв. Він визнав себе винним у незаконному експорті американських електронних компонентів російським компаніям, які розробляють і виробляють безпілотники. Йдеться про суму понад 250 тис. доларів. Тепер Григор’єву загрожує покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.
Читайте також: США оголосили про нові антиросійські санкції: які компанії потрапили під удар (ВІДЕО)