Продовження Мінфіном США дозволу на здійснення операцій із розрахунків у сфері енергетики з низкою російських банків є технічним рішенням й не свідчить про послаблення або скасування санкцій. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила аналітикиня Київської школи економіки (KSE) Юлія Павицька.
“Зрада скасовується. Це технічне рішення, тому що основні банки, які в цьому списку, вони підпадають під найбільш жорсткі санкції США. І коли запроваджували ці санкції, із самого початку був цей виняток, тобто з цими банками не можна проводити жодні транзакції. Але був із самого початку виняток для торгівлі енергетикою й товарами — нафтою й газом, оскільки важливо зберігати стабільність на ринку… Те, що відбулося зараз, це суто технічне продовження ліцензії, заміна. Тому що ліцензія, яку замінили, вона закінчувала діяти з 1 травня. Відповідно, США повинні були просто технічно продовжити це рішення, й вони з 2022 року регулярно його продовжують. Відповідно, це в нас немає ані послаблення санкцій, ані зняття санкцій”, — наголосила вона.
Аналітикиня зазначила, що оскільки торгівля енергетикою часто відбувається у твердих валютах: у доларах та євро, то всі банки у світі повинні мати кореспондентські рахунки в американських банках.
“І з погляду виконання санкцій нам важливо зберігати можливість відстежувати ці транзакції й розуміти, що відбувається з цією торгівлею. Тому хочу всіх запевнити, що не було з боку США жодних послаблень або скасування санкцій на ці банки. Це суто технічне рішення”, — сказала Павицька.
Читайте також: Євросоюз закликають посилити санкції проти Росії — подробиці (ВІДЕО)
Раніше повідомлялося, що Мінфін США продовжив свій дозвіл на здійснення операцій з деякими російськими банками, включно з ВТБ, “Центробанком”, “Сбербанком” й “Альфа-банком”, для розрахунків у сфері енергетики до 1 листопада 2024 року. Ліцензія дозволяє транзакції з російськими банками, пов’язані з виробництвом, постачанням або обміном енергією будь-якими способами.