У Російській Федерації ув’язнених залучають на війну проти України або добровільно, або відправляють на фронт добровільно-примусово. Про це сьогодні, 26 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова берлінського відділення правозахисної організації “Русь Сидящая” Юрій Боровських.
Він вважає, що в РФ прекрасно знають про втрати на фронті, але сприйняття інформації залежить від того, як вона подається населенню. Наприклад, росіянам можуть обіцяти, що вони потраплять зовсім не на передову, а захищатимуть кордон у Бєлгородській області.
“Або вигадати будь-яку іншу легенду, яка в такому випадку спрацює. І таким чином людину обманним шляхом залучити. Тому що дуже багатьох строковиків буквально примушують підписувати контракти. Когось вмовляють ось саме таким шляхом, що краще підписати контракт, контракт у тебе закінчиться, ти підеш, відслужиш, батьківщині борг свій віддаси та будеш героєм. Так, це одна історія. Друга історія — це, звісно, такий “російський авось”, що люди думають, ну, авось, пронесе, а ось я, можливо, щасливий, можливо, у мене будуть кращі умови”, — сказав Боровських.
Крім того, він нагадав, що контракти з Міноборони РФ підписують й ув’язнені, які від початку перебувають не в найкращих умовах.
“Якщо до недавнього часу все це було добровільно в більшості випадків, то зараз це відбувається, звичайно, добровільно-примусово. Зараз уже створюються два списки. Перший список — це ті, хто хоче підписати контракт із Міністерством оборони, а другий список — це ті, хто відмовляється підписати контракт і піти на війну. І з цими людьми вже працюють, щоб добровільно-примусово примусити їх поїхати в Україну, щоб брати участь у воєнних діях”, — розповів голова берлінського відділення організації “Русь Сидящая”.
Боровських переконаний, що російські військкомати виконають будь-яке завдання щодо кількості людей, яких керівництво РФ вирішить відправити на війну проти України, але є питання щодо того, якою ціною, на яких умовах, та наскільки вони будуть ефективні на полі бою.
“Наприклад, ті люди, які не готові добровільно підписати контракт, вони відправляться вже в рамках мобілізації з колоній. Правова база для цього повністю є. І, загалом, ставлення до людей у Росії воно щонайменше зі сталінських часів особливо не змінювалося… Тобто люди як той ресурс, з яким можна зробити все, що завгодно. І те ж саме стосується мобілізації”, — сказав він.
Боровських нагадав також, що під час Другої світової війни, із системи ГУЛАГу на війну відправили 1,2 млн ув’язнених.
“Я не бачу, чесно кажучи, жодних перешкод для того, щоб набрати доволі велику кількість мобілізованих зараз у Росії. Хоча б тому, що для цього є всі ресурси людські, для цього є всі ресурси юридичні, які в Російській Федерації діють. Ну і, загалом, буде завдання залучити 300 тис. осіб — залучать з-поміж резервістів, з-поміж строковиків, яких можна добровільно-примусово знову ж таки змусити піти на війну з Україною. Знову ж таки, з-поміж ув’язнених, які досить активно все ще досі йдуть”, — сказав він.
Боровських також зазначив, що умови для ув’язнених, які погодилися підписати контракт з Міноборони РФ, стали дещо жорсткішими.
Читайте також: У російській армії існують загородзагони для загородзагонів — подробиці від Боровських
Раніше військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко розповів, що в Росії зараз спостерігається проблема з мобілізацією людського ресурсу. Його вистачає лише на поповнення втрат, все тому, що втрати зросли.